Toshiba TR200 SSD Güncelleme Sorunu

Melih ALBAYRAK

Hectopat
Makaleler
1
Toshiba TR200 model SSD var bilgisayarımda. Firmware güncellemesi yapacağım fakat SSD Utility programı USB belleğe Boot dosyası yazdırmanız gerekiyor diye uyarıyor. Flash disk takıyorum, Boot dosyasını yazıyor. Daha sonra flash belleği Boot edin yazıyor. Fakat Boot ettiğimde alttaki gibi BIOS hata veriyor. Ben bunu nasıl güncelleyebilirim arkadaşlar?
Fotoğraf yükleyemiyorum foruma hata veriyor bios boot ederken verdiği hatada şu yazıyor.
Invalıd signature detected. Check secure boot policy in setup.
Bu hatayı veriyor boot ederken.

Son düzenleme:
BIOS ayarlarınızı ve verilen hatanın görsellerini paylaşın.
Bağlantıdaki rehbere göre resmin boyutunu 1 MB düşürebilirsin.
Resim Sıkıştırma ve Çözünürlük Düşürme Rehberi

Ayriyeten SSD utility kaldırıp tekrar bağlantıdan yükleyip dener misin?
OCZ SSD Utility

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

BIOS ayarlarınızı ve verilen hatanın görsellerini paylaşın.
Bağlantıdaki rehbere göre resmin boyutunu 1 MB düşürebilirsin.
Resim Sıkıştırma ve Çözünürlük Düşürme Rehberi

Ayriyeten SSD utility kaldırıp tekrar bağlantıdan yükleyip dener misin?
OCZ SSD Utility

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Hatanın fotoğrafını yükledim.
Verdiğiniz linkten indirdim zaten programı 5 6 kere silip yine yükledim fakat olmadı ayrıca o videodaki program sürümü eski. Bende durum şu şekilde videoda adam update e tıklıyor ve direk güncelliyor ama bende update tıklayınca maintenance adlı bölüme geliyor ve usb bellek takmamı istiyor taktıktan sonra create butonuna tıklıyorum flash belleğe dosyalar atıyor 32 gb flash 48 mb olarak biçimlendiriyor içine dosyaları felan atıyor sonra bende biosa giriyorum f8 yapıp flashı seçiyom sonra resimdeki hatayı alıyorum. Ayrıca yine diğer resimde programın o flasha dosya yazdırma bölümünde resmini çektim.

Dosya Ekleri

• D4B1A644-1003-49C3-99DB-256000EE1C11.png
    D4B1A644-1003-49C3-99DB-256000EE1C11.png
    165,5 KB · Görüntüleme: 235
  • 1CA9E45E-3259-4079-9169-DA57D549DFF7.png
    1CA9E45E-3259-4079-9169-DA57D549DFF7.png
    228,2 KB · Görüntüleme: 244
Videodaki işlemleri uygulayın. Yeniden başlatıp kurulum işlemlerine başlayın.

Videodaki işlemleri uygulayın. Yeniden başlatıp kurulum işlemlerine başlayın.

Evet iyi hatırlattın. Kafam dalgın aklıma gelmedi bu boot güvenliği. Devredışı bırakınca oldu sorunsuz güncelledim. Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı