Toshiba'nın HDD Diskpart'tan format atınca " veri hatası döngüsel artık denetimi" diyor

Until

Hectopat
1 TB'lık Toshiba'nın HDD'si var elimde bunu formatlayıp kullanacağım ama format atarken "diskpart bir hatayla karşılaştı: Veri hatası <döngüsel artık denetimi>. Daha fazla bilgi için sistem olay günlüğü'ne bakın. Baktım "\Device\Harddisk1\DR8 aygıtında bozuk bir blok oluştu." Diyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_403.png
    Screenshot_403.png
    37,7 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleyen: Moderatör:
1 TB'lık Toshiba'nın HDD'si var elimde bunu formatlayıp kullanacağım ama format atarken "diskpart bir hatayla karşılaştı: Veri hatası <döngüsel artık denetimi>. Daha fazla bilgi için sistem olay günlüğü'ne bakın. Baktım "\Device\Harddisk1\DR8 aygıtında bozuk bir blok oluştu." Diyor.

Olay günlüğünden ekran görüntüsü paylaşır mısınız,
Girmek için; Windows logosuna sağ tıklayıp olay görüntüleyicisine tıklayabilirsiniz ardından sırasıyla:windows:sistem olayları ve diskpart yazan yere tıklayın

Olay günlüğünden ekran görüntüsü paylaşır mısınız,
Girmek için; Windows logosuna sağ tıklayıp olay görüntüleyicisine tıklayabilirsiniz ardından sırasıyla:windows:sistem olayları ve diskpart yazan yere tıklayın
Nasıl ölçemiyor? Hata mı veriyor?
@Recep Baltaş abi çözsen çözsen sen çözersin bunu yapabilirsem leptopuma takacağım 320GB 1TB a geçiş yapacağım lütfen yardım et bana zaten iyide değil leptopum ama olsun.

Dosya Ekleri

• Screenshot_407.png
    Screenshot_407.png
    25,6 KB · Görüntüleme: 32
  • IMG_20201218_121440_002.JPG
    IMG_20201218_121440_002.JPG
    32,1 KB · Görüntüleme: 22
Low Level Format atmayı deneyin. Bu bile işe yaramaz bence ama tek yöntem bu. Ne yazık ki yenisini almalısınız.
Low Level Format atan bir programın Full sürümünü kurdum Low Level Format bölümüne girdim başlattım program dondu. Bir şekilde yapmaya çalışacam.
Yapamadım Low Level Format nasıl atabilirim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı