Tosla Kart İncelemesi (İsimsiz)

Merhabalar, bugün sizlere neredeyse kimsenin bilmediği bir karttan bahsedeceğim: Tosla Kart

Öncelikle Tosla nedir?

Tosla, Ağustos ayında Aköde (Akbank) tarafından sunulan bir ödeme sistemidir? Hesaplar arasına 7/24 ücretsiz para transferi yapılabilmekte ve uygulama içinden indirimli e-pin satın alınabilmektedir.

Tosla Kart nedir? Avantajları ve Dezavantajları aşağıdaki bölümdedir.

Tosla Kart da, tosla hesabınıza bağlı olarak çalışan karttır. İsimli ve isimsiz olarak iki seçeneği vardır. Her ikisinde de çip ve temassız vardır. İsimsiz 5 TL, isimlisi 10 TL'dir. Ben isimsizinden bahsedeceğim.

İsimsiz kart nedir, nasıl alınır ve incelemesi. (Sırayla)

İsimsiz kart ve isimli kart'ın tek farkı üzerinde isim yazması ve fişte/ATM'de o ismin gözükmesidir.

Nasıl hesap açılır?
Öncelikle Tosla uygulamasını
İOS için buradan
Android için buradan
İndiriyoruz.
İndirdikten sonra kendimize yönergelere göre hesap açıyoruz.
Sonra "Hesabım" bölümüne girip oradan "Tosla Kart'ın var mı? "Ya tıklıyoruz.
Oradan T.C no ve doğum tarihimizi doğruladıktan sonra kapatıyoruz.

Kart nasıl alınır? (İsimli uygulamadan alınıyor. Kurye şirketi KuryeNet ve 7-10 iş günü içerisinde geliyormuş)
Teknosa veya CarrefourSA'ya gidip Tosla kart istiyoruz. (Teknosa'da zaten kartlar kasanın önünde)
Sizden ad soyad, TC no, doğum günü vb. bilgiler istiyorlar ve telefonunuza Teknosa'nın KVKK'sını kabul etmeniz için doğrulama kodu yolluyorlar onu söyledikten ödüyoruz ve sonra kartı kutu içinde alıyoruz.

Kutusu ve içeriği.
tosla1.jpg
tosla2.jpg

tosla3.jpg
tosla6.jpg

Sonra uygulamadan "Tosla kart'ın var mı? "Ya tıkladıktan sonra kartımızın arkasındaki QR kodu taratıyoruz.
Sonra kart hesabımıza ekleniyor ve 4 haneli çip şifresini belirliyoruz.

Kart ve denemem.
tosla4.jpg

tosla5.jpg

Kartı aldıp aktifleştirdikten hemen sonra Akbank ATM'sine gittim ve Tosla uygulamasından Para yükleme sayfasından Akbank'ı seçtim.
ATM'den Tosla işlemlerini seçtim ve ekranıma gelen kodu girdim. Sonra paramı yatırıp makbuzumu aldım, uygulamada da yatırılmış gözüküyordu.

İlk denememi Migros Jet Kasa'da temassız olarak yapmayı denedim fakat ilk ödeme olacağından dolayı çipli yapmak zorunda kaldım.
Sonrasında Bim'de temassız ödeme yapabildim.

Avantajları ve Dezavantajlar.

Aslında kartın ve hesabın avantajları dezavantajlarından çok fakat yine de sıralamakta fayda var.

Avantaj ve altında dezavantajı(var ise)

• Hesaplar arası aktarım 7/24 otomatik ve ücretsiz.
  • Fakat her aktarım herkese açık şekilde Tosla'nın ana sayfasında gözüküyor.
  • Tüm banka kartları/hesapları ve Akbank ATM'lerinden ücretsiz para yatırma.
  • Dezavantaj yok.
  • Tüm banka hesapları'ndan ve Türkiye'deki TÜM ORTAK ATM'lerden çekim ücretsiz.
  • Yurtdışından 5 TL + Döviz kuru farkı
  • Aylık kullanım ve ek ücretler yok!
  • Dezavantaj yok
  • Doğrulanmış hesapta 1.500, doğrulanmamış hesapta 750 TL Bakiye limiti var.
  • Doğrulanmış hesap limiti arttırılabilir, para biriktirme hesabı olarak kullanma açısından ve daha yüksek meblağlı alışverişler için.
  • Papara gibi pos ödemeleri/para yüklemeler uzun sürmüyor, arkasında Akbank var, gerçek banka

Diğer ücretleri buraya bırakacağım siz karar verin.
1568576816954.png

Okuduğunuz için teşekkürler.

ÖZET: Geçilir mi? Evet, diğerlerini bırakıp bile geçilir.

Dosya Ekleri

• tosla3.jpg
    tosla3.jpg
    219,1 KB · Görüntüleme: 313
  • tosla4.jpg
    tosla4.jpg
    101,8 KB · Görüntüleme: 476
  • 1568576804722.png
    1568576804722.png
    17,6 KB · Görüntüleme: 306
Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün kartı aldım. Carrefoursa'dan 5TL gibi bir ücret ödedim. Kartı aktifleştirdim ve ATM'ye gittim. Referans kodu istedi. Neyden bahsettiğini anlamadım ve eve döndüm. Sonra canlı desteğe yazdım. Referans kodu 3 dakikada bir yenileniyormuş. Güvenlik açısından iyi ancak kartı ilk defa kullananlar için kötü. Temassız özelliği, limitleri, para çekme özellikleri ile gerçekten bu güne kadar kullandığım en iyi ön ödemeli kart. Almanızı tavsiye ederim.
Kartı alırken hangi bilgileri istediler?

Merhaba benim Papara Black kart almaya yaşım yetmiyor. Papara Lite Card mı alayım yoksa, Tosla mı almalıyım? (Tosla'nın limitlerini arttırma şansım var)

Yeni konular

Geri
Yukarı