Papara Kart İncelemesi

Hepinize merhabalar,

Güncel olarak bir Papara kart incelemesi bulamadım bu yüzden yapmaya karar verdim.

Papara.jpg

Papara istediğiniz zaman para yatırıp kullanabileceğiniz bir ön ödemeli kart diyebiliriz. Neden kullanmalıyım diyecekler için şöyle açıklayalım;

• Herhangi bir kart ücreti, aylık ücret, aidat ücreti yok.
  • Cashback ile anlaşmalı yerlerde anında geri ödeme alabilirsiniz(Bu konuya gireceğiz birazdan).
  • Tüm dünyada kullanabilirsiniz.
  • Temassız ödeme özelliği mevcut.
  • Fatura ödeyip, E-Pin alımları yapabilirsiniz.
  • Rehber üzerinden çok hızlı bir şekilde para gönderme işlemi yapabilirsiniz.
  • Bölüştür özelliği mevcut, bu özellik ile ödeme yaptığınız tutarı arkadaşlarınız arası bölüşebilirsiniz.

Papara2.jpg

En önemli özelliği Cashback şimdi buna bakalım. Cashback belli markalardan yaptığınız alışverişlerde size bir geri ödeme yapıyor. Örnek olarak;

1607082731494.png

1607082745195.png

1607082758990.png

3 Çeşit Papara kart var. Hepsinin kendince özelliği var önerdiğim kart Black Karttır. Sanal kartı koymadım, isteyen olursa detaylarına sitesinden bakabilir.

kart.jpg

Ücretler ve detaylar için buraya göz atabilirsiniz. https://www.papara.com/#!/fees-and-limits

Başvuru için: https://www.papara.com/personal/#!/login

Sanırım bir tek 2 eksisi var.

1) Son zamanlarda bolca çökme haberi duyduk. Altyapı artık kaldırmıyor gibi.
2) Sanırım 500TL+ karta para yatırmalarda 1TL kesiyormuş.

Onun dışında harika bir kart, ön ödemeli kart isteniyorsa gidilmesi gereken ilk seçenek bence.
Ayda 500 TL ve üzeri nakit yatırmalarda %1 kesiyor diye hatırlıyorum. Çökme 3 ayda 2 kere oldu sanırım.

@Samotne Ciasteczka @359149

Banka havalesi yaptığınızda bir sınır yok. ATM ile kartlı işlemlerde bir sınır var sadece. Limitler sayfasını kontrol edin.

@Salih METİN Bir zahmet okuyun.
Üslubunuzu düzeltin. Ben gönderiyi "tam" bir şekilde okudum.

Sormak istediğimi siz anlayamamışsınız:
Bu kartın diğer banka kartlarından farkı; sadece tablodakiler mi? İnsanlar neden Ziraat'te veya YapıKredi'de hesap açıyor da burada açmıyor?

Sormak istediğimi siz anlayamamışsınız:
Bu kartın diğer banka kartlarından farkı; sadece tablodakiler mi? İnsanlar neden Ziraat'te veya YapıKredi'de hesap açıyor da burada açmıyor?
Çünkü Papara bir banka sayılmaz, herhangi bir kredi alma ya da başka işlem yapamazsınız, adı üstüne ön ödemeli kart nakit yatıtrıp harcıyorsunuz sadece.

İnsanlar neden Ziraat'te veya YapıKredi'de hesap açıyor da burada açmıyor?
Bankalar; kredi kartları ve bankamatik kartları verebiliyorken ve vadesiz hesap açabiliyorken Papara, bir banka olmadığı için bunları yapamıyor. Yani IBAN, taksit vb. özellikleri kullanamıyorsunuz.

Bankamatik kartı vadesiz hesaplara bağlandığından dolayı vadesiz hesaba para yatırılınca kartınız ile harcayabiliyorsunuz. Papara’da ise Papara’nın hesabına para gönderip oradaki paraya ön ödemeli kartınız ile erişiyorsunuz. Birinin size para gönderebilmesi için IBAN’ininiz olmuyor.

Bankanın kredi kartını kullanıp sonradan ödeme veya taksit de yok haliyle.

Papara’nın mantığı şöyle: Papara’nın banka hesaplarına para yatırmak, Papara’nın bunun sizin Papara hesabınıza ataması, buna ön ödemeli kartınız ile erişmek ve harcama yapmak.

Yeni konular

Geri
Yukarı