Touchpad/Fare Devre Dışı Bırakma

KaanBYK

Hectopat
Daha fazla  
Dizüstü bilgisayarımı ekstra klavye ve fare takarak kullanıyorum ve taktığım klavyenin de bir touchpad var. Yazarken bu ikisine de elim çarpıyor ve çok rahatsız oluyorum. İkisini de devre dışı bırakmak istiyorum ama ayarlarda nedense o kısım kapalı. Bilgisayarın klavyesinde bir kısayol tuşu var bilgisayarın touchpadini kapatmak için ama o da çalışmıyor. Ne yapmam lazım?

Ekran Alıntısı.PNG
Ekran Alıntısı1.PNG

İşlemi aygıt yöneticisinden gerçekleştirmeyi dener misiniz? Aygıt Yöneticisi -> Fare ve diğer işaret aygıtları -> Devre dışı bırakmak istediğiniz cihaza sağ tıklayıp Cihazı devre dışı bırak seçeneğine tıklayın.

Adsız.png

İşlemi aygıt yöneticisinden gerçekleştirmeyi dener misiniz? Aygıt Yöneticisi -> Fare ve diğer işaret aygıtları -> Devre dışı bırakmak istediğiniz cihaza sağ tıklayıp Cihazı devre dışı bırak seçeneğine tıklayın.

Eki Görüntüle 362365

Ek olarak kullandığım klavyedeki touchpad için işe yaradı ancak bilgisayarın kendi touchpadi için yine devre dışı bırak seçeneği yine yok.

Ekran Alıntısı 2.PNG

Teşekkür ederim, önce programsız deneyeyim olmazsa bu dediklerini denerim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı