Touchpad, USB Fare ve Klavye Çalışmıyor

incubus44

Kilopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci, Fizikçi, Prodüktör
Merhaba arkadaşlar, Toshiba Satellite M50-A-11H marka bilgisayarda windows 8.1 işletim sistemi kurulu. Bilgisayar bir kaç gün önce normal şekilde kapatıldı fakat açılışta klavye ile touchpad çalışmadı. Usb fare kullanıp ekran klavyesi ile giriş yapıp aygıt yöneticisinden klavyeyi kontrol ettiğimde "Kod 19: Kayıt defterindeki yapılandırma bilgisi eksik ya da bozuk hatası" hatası aldım ve forumda araştırdım konuyu. Çözümü burada buldum. Kayıt defterinde H_KEY Local MACHINE > System > CurrentControlSet > Control > Class > {4d36e965-e325-11ce-bfc1-08002be10318} > Upper girdisini sildim fakat lower girdisi yoktu. Yine çözüm olmadı. Ardından Recep Baltaş'ın paylaştığı "Çözüm 2" yi denedim. Bilgisayarı yeniden başlattım fakat bu sefer usb fare de çalışmadı ve hiç bir şekilde giriş sağlayamıyorum. Nasıl bir çözüm önerebilirsiniz format ve live cd dışında? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cihazı açıp işletim sistemine dahi giremiyorsanız zaten formattan başka ne yapabilirsiniz ki ? Ayrıca bu sorun epey kullanıcıda yaşandı son zamanlarda. Artık Windows'a gelen bir güncelleme midir yoksa Toshiba'nın bir güncellemesi midir bilinmez.

Sistem geri yükleme yaparak sorunu çözen kullanıcılar olmuş. Windows imajını USB'ye yazdırıp ya da var olan kurtarma DVD'sini cihaza takarak sistemi geri alabilirsiniz.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı