Toyota Corolla Hybrid Tüketim Değerleri Nasıl?

Makaleler
7
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Havacılık Sektörü
Profil Kapağı
1522248089
Merhaba arkadaşlar,

Toyota Corolla Hybrid 2020 model araba aldım yeni. Bir süredir aktif olarak kullanıyorum. İlk teslim aldığımdan itibaren değerleri sıfırladım. Şu an için araba 3.9-4.0 lt. Ortalama tüketim değerlerine sahip. Ara ara 3.8'e düşüp geri 3.9'a geldiği oluyor. Sizce Hybrid bir araba için tüketim değerleri nasıl? Şehir içi, uzun yol karışık kullanıyorum arabayı.

Merhaba arkadaşlar,

Toyota Corolla hybrid 2020 model araba aldım yeni. Bir süredir aktif olarak kullanıyorum. İlk teslim aldığımdan itibaren değerleri sıfırladım. Şu an için araba 3.9-4.0 lt. Ortalama tüketim değerlerine sahip. Ara ara 3.8'e düşüp geri 3.9'a geldiği oluyor. Sizce hybrid bir araba için tüketim değerleri nasıl? Şehir içi, uzun yol karışık kullanıyorum arabayı.

Gayet iyi şehir içine göre normal şehir dışında ise kullanımınıza bağlı olarak sabit hızla çok dur kalk yapmazsanız bu veriler 3.2'ye kadar düşer ama şehir içine göre gayet iyi.

Şehir içi ve uzun yol karışık ise güzel.
şehir içine göre gayet iyi.
Şehir içinde neredeyse çok nadir benzin devreye giriyor genelde batarya ve tekrar şarj ile dengeliyorum. Çok dik rampa yerler hariç. Orada mecbur motor giriyor devreye. Uzun yollarda yüksek hıza çıktıkça daha hassas oluyor daha çok motor devreye girme eğilimi gösteriyor gördüğüm kadarıyla.

Bir videoda gördüğüm kadarıyla adaptif hız sabitlemeyi kullanırsak daha da az tükettiğini anlatmış ama henüz denemedim açıkçası onu.

Gayet iyi şehir içine göre normal şehir dışında ise kullanımınıza bağlı olarak sabit hızla çok dur kalk yapmazsanız bu veriler 3.2'ye kadar düşer ama şehir içine göre gayet iyi.

Benim bildigim tam tersi cunku sehir icerisinde 60 kolay kolay gecilmiyor o yuzden cogunlukla elektrik motoru kullaniliyor ama uzun yolda arac icten yanmali motora gecer bu sebeple tuketim sehir icine gore artar. Dur kalk yapmanin elektrik motoru kullanan araca hicbir etkisi yok tuketim anlaminda.

Şehir içinde neredeyse çok nadir benzin devreye giriyor genelde batarya ve tekrar şarj ile dengeliyorum. Çok dik rampa yerler hariç. Orada mecbur motor giriyor devreye. Uzun yollarda yüksek hıza çıktıkça daha hassas oluyor daha çok motor devreye girme eğilimi gösteriyor gördüğüm kadarıyla.

Bir videoda gördüğüm kadarıyla adaptif hız sabitlemeyi kullanırsak daha da az tükettiğini anlatmış ama henüz denemedim açıkçası onu.

Hocam zaten verileriniz normal yokuş çıkarken gaza abanırken benzin devreye girer şehir içi sakin stabil gaz ve stabil fren ile ortalamanızı düşürebilirsiniz.

@Rynesquik
Hybrid araçlar şehir içi kullanımda daha az yakar. Şehir dışı kullanım yapmazsa yakıt tüketimi düşer.

Onu bilmiyordum söylediğiniz iyi oldu.

@DaTTeBayoTheFrog ve @Görkem Say dediği gibi şehir içinde sürekli bir rejenere halinde batarya. Yani kullanıyor, ışıklara yaklaşınca fren yerine erken gazdan çektiğim için sürekli şarj ediyor kendini. Uzun yolda 80-90 hatta eğim yoksa 100 ile batarya ile gittiğim oluyor ama eğim gelirse motor hemen devreye giriyor yüksek hızda.

Merhaba arkadaşlar,

Toyota Corolla Hybrid 2020 model araba aldım yeni. Bir süredir aktif olarak kullanıyorum. İlk teslim aldığımdan itibaren değerleri sıfırladım. Şu an için araba 3.9-4.0 lt. Ortalama tüketim değerlerine sahip. Ara ara 3.8'e düşüp geri 3.9'a geldiği oluyor. Sizce Hybrid bir araba için tüketim değerleri nasıl? Şehir içi, uzun yol karışık kullanıyorum arabayı.
Uzun yol ile beraber olduğu için yeterli açıkçası. Bu arada hayırlı olsun, aracı almışsınız hocam. Önceki konulardan görüyordum.

Uzun yol ile beraber olduğu için yeterli açıkçası. Bu arada hayırlı olsun, aracı almışsınız hocam. Önceki konulardan görüyordum.
Çok sağol hocam güzel denk geldi kaçırmak istemedim aldım ben de:) Daha iyileri sizin olsun umarım:)

Yeni konular

Geri
Yukarı