TP-Link 725N Wireless Adaptör Bağlantı Kopma Sorunu

allaturca

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bende TP link'in 725n modeli var. 5 dk'da bir internet kopuyor. Yeniden çıkarıp takmak zorunda kalıyorum. Kopmaması için bazı standart ayarları yaptım. Ama hala 5dk'da bir kopuyor. Bir de onun için 3 metre uzatma kablosu almıştım kopmasın diye. Çözümü nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Modem ile aranızdaki mesafe uzun mu? Yakında böyle bir problem var mı?

Modemin arayüzüne girip kanal ayarını otomatikteyse kapatın. Değeri de 1 veya 6 yapıp kaydedin.

upload_2015-6-3_18-10-41.png
Burayı mı değiştireyim? Başka kanal ayarı değeri diye bir şey yok.

Kablosuz ayarlarında "TURKEY" yazan kutunun yanında "OTO" bulunuyor. Onu manuele çevirip kanal sayısını belirttiğim sayılardan birine getirin.

merhaba, Elimde TP LİNK TL-WN822N model bir wireless adaptör var. Sorunum bu adaptörü kullanınca internette dolanırken bir süre sonra ping sorunu ortaya cikiyor ardindan sağ alttakı simgelerden wirelessin üzerinde "sınırlı erişim" sarı ünlem beliriyor.2-3 saniye sonra ise net kopuyor.

Bemim sorunumda kanal ayarları ile mi alakalı? eğer bundan ise modem de bende kanal ayarını bulamadım. modem markası
380547
TILGIN HG2331

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı