TP-Link anten başı hız nasıl öğrenilir?

kuntepir

Hectopat
Yer
Yalova
Daha fazla  
Meslek
DJ
TP-Link Archer D7 ve Airties 5650 iki adet modemim var.

Airties 5650'de 5GHz AC ve Gigabit Ethernet desteği yok. Modem olarak kullanıyorum.
Archer D7'de VDSL desteği yok. Ama AC 5GHz (hem de 1.3gbps) ve Gigabit Ethernet desteği var. Router olarak kullanıyorum.

TP-Link destek ile mailleşerek. 5GHz bandı AC için 1300MBPS desteğinin olduğunu ama nedense maximum 867Mbps ile 5GHz AC bandından bağlanabildiğimi belirttim.
Hem Intel 9260NGW hem de Intel AX200 ile denedim.

Destek ekibinin cevabında anten başı 433.3Mbps hız sağladığını 3 antenli bir Wi-Fi kartı ile ancak 1300MBPS hız alabileceğimi söylediler.

Yani anten başı hız ile alakalı kimse bir şey söylemiyor.
TP-Link firmasının bana cevabını aynen ekran görüntüsü olarak sizlere sunuyorum.

123213.jpg

Şimdi madem öyleyse ben bunlara cevap olarak şunu sordum.
"Çok saçma değil mi hiçbir markada AC bandı için verilen hız 3X3 anten içindir diye yazmıyor VR2800 modeliniz peki AC bandı 5GHz'de 2167MBPS sunuyor 4 antenli anten başı Max 433Mbps hadi bunu boost yaparak anten başı 541Mbps ise 2167MBPS 5GHz'de veriyorsa bu hız değerini almak için 4X4 antenli bir adaptör ya da kart mı almamız gerekecek? Pardon böyle bir kart yok ki? Varsa en azından ben duymadım görmedim araştırdım bulamadım?
Netgear R8000 X6 modeli için YouTube üzerinde video var Intel 9260NGW ile bağlanmış 2X2 ve 1.3gbps hız ile bağlanmış.
Bu nasıl oluyor peki? "5GHz AC bandı anten başı 433,3Mbps verebiliyorsa nasıl oluyor bu 1.3gbps X6'da?

Daha hala cevap yollayamadılar.

Ayrıca 160MHz olayı denen bir olay var bunu bazı inceleme videolarında 160MHz bandı ve adını unuttuğum ***GHz bantları yasal düzenlemeler sonrası açılacak diye bir söylenti vardı.
160MHz kullanılabilir bir bant mı yoksa kanal genişliğini mi? Bence yanlış ifade ediyor olabilirler
Çünkü örnek olarak Intel 9260NGW ürün özellikleri sayfasında kullanılabilir bantlar olarak 2.4GHz ve 5GHz yazıyor ama 160MHz ayrı olarak yazmıyor 5GHz'nin yanında parantez içinde yazıyor. Bü yüzden sanırım bu 5GHz'de ki bant genişliği.

Lütfen detaylı bilgisi olan birileri yardımcı olabilir mi?
Modaratör arkadaş lütfen başlığı kafana göre düzenleme.
Cahil değiliz anten başı hızın ne olduğunu biliyoruz. Vr2800 modeli nasıl verecek 2000 küsür mbps hızı 4 antenli ağ kartı yok ki.
Neden cevap veremedi peki son mailime? Insanları kandırmak öyle basit olamaz terbiyesizliklerini herkes görsün.
Başlık tp-link'in insanları kandırması olarak kalsın.
Ha firmaları kendi menfaatleriniz uğruna haksız yere koruyorsanız açıkça söyleyin bilelim.
Kişisel tercihinizdir, karışamayız peki der susarız..

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı