TP-Link Archer C5V'de port nasıl açılır?

ayazcag

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, TP-Link Archer C5v Modem'e sahibim. Statik IP satın alıp port yönlendirme yapmak istiyorum fakat bir türlü çözemedim. Valorant oyunu için nasıl port açabilirim? Açmaya çalıştım fakat port test yaptığım zaman closed görünüyor. Örneğin Valorant'ın UDP portlarından birisi 7000-8000, modem ayarlarındaki Port yönlendirmeye bölümüne tıklayıp;

Servis Port: 7000 / Dahili Port: 8000 mi yazacağım? Yoksa

Servis Port: 7000 / Dahili Port: 7000
Servis Port: 8000 / Dahili Port: 8000 şeklinde mi yazacağım?

Her iki türlüsünü de deneyip port test yaptığım zaman port closed olarak görünüyor, bunun sebebi Firewall'dan port açmak ise onu da denedim çözüm olmadı, acaba oyunlar için port tetikleme mi yapmam gerekiyor? Peki onu nasıl yaparım?

Tetikleme Portu: Açılan Port: Buralara ne yazmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
WINDOWS üzerinden de açman gerekli.
Bunu POWERSHELL' e düzenleyip yapıştır.
New-NetFirewallRule -DisplayName "Hamatit_TCP_IN_6430" -Direction Inbound -LocalPort 6430 -Protocol TCP -Action Allow

New-NetFirewallRule -DisplayName "Hamatit_TCP_OUT_6430" -Direction Outbound -LocalPort 6430 -Protocol TCP -Action Allow

Valorant'ta nasıl server açılıyor. Ben yardımcı olurumda Valorant oynamadım , etmedim.
Server açma uygulamasımı var.
Nasıl oluyor?
Servis Port: 7000 / Dahili Port: 7000
Servis Port: 8000 / Dahili Port: 8000 şeklinde yazılacak.

Valorant'ta nasıl server açılıyor. Ben yardımcı olurumda Valorant oynamadım , etmedim.
Server açma uygulamasımı var.
Nasıl oluyor?
Hayır yanlış anladınız, halihazırda olan valorant sunucularının portlarını modeminize tanımlıyorsunuz en azından bana söylenen oydu ( belkide valorant hangi portları kullanıyorsa o portları açmamızı istiyordur.) Oyunda packetloss, ping gibi sorunlarınız varsa teknik desteğin size verdiği portları modem arayüzünüzden açarsanız sorununuz halloluyor dedi valorant’ın teknik desteği bana. Bende açtım fakat portların açılıp açılmadığından emin değilim. Halen packetloss sorunu yaşadığıma göre muhtemelen açamadım. Araştırıp bana geri dönebilirmisiz rica etsem hocam. Çok makbule geçer.

Ben Valorant 'a güvenmem sadece server port açar. Arka planda bir işler dönüyordur.
Yani benim packetloss yaşama sebebimin port ile bir alakası yok mudur? Peki nasıl çözerim packetloss sorunumu? DNS kullansam bile fayda etmedi. Fiber internette paket kaybı sorunu yaşıyorum. Valorantın portunu açsam sorunum düzelecek mi şimdi? Kafam iyice karıştı :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoyu yaptınız mı peki ?
Portlar başka burada.

Geri
Yukarı