Çözüldü TP-Link Archer C5v cihazda port açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emir Ali Görkem

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. TurkNet fiber aboneliğimi yeni başlattım. Bana verdikleri modem TP-Link Archer C5v (AC1200) ve üstünde Türk Telekom logosu var. Daha önceden pek çok kez port açtım başka modemlerde ancak bu modemde ne yapsam olmuyor. Resimlerle göstereceğim:

4.PNG

Gördüğünüz gibi Python modülü kullanarak file server başlattım. Tarayıcıya IP adresimi yazınca çalıştığı görülüyor:

3.PNG

Ardından modem arayüzünden port yönlendirmesi yaptım:

6.PNG

Tarayıcıdan test ettim:

2.PNG

Port yönlendirmesi yerel ağda çalışmıyor. Ve connection refused veriyor. Ardından reel IP adresiyle denedim ve bu sefer de connection timed out aldım.

1.PNG

Diyeceksiniz ki IP adresin CGNAT olduğu içindir. Hayır değil. Yalın IP adresimi yazdığımda (port belirtmeden) modem arayüzü çıkıyor. Port checker ile Online olarak da kontrol ettim IP adresim CGNAT değil. Açtığım portu check ediyorum ve sorunsuz görünüyor ancak dediğim gibi işe yaramıyor, web server'ıma ulaşılamıyor.

5.PNG

Ne yapmam gerekiyor? Modem olsun bilgisayar olsun güvenlik duvarı vs. devre dışı bıraktım. Sorun nerede olabilir?

Çözüm
Ne yaptınız çalıştırabildiniz mi? Ben sadece uzaktan erişim için geçerli olan 80 portunu açtım ancak başka bir port açılmıyor.

Merhaba. GPON arayüzüne girip güç tasarrufunu kapattım. Modem arayüzünden güvenlik duvarını kapattım. UPnP'yi etkin yaptım. DMZ devre dışı. Bilgisayarı Ethernet ile bağlayıp IP rezervasyonu yaptım. Şu an düzgün çalışıyor. Hatta modeme dinamik dns bağlayıp kullanıyorum. Port ayarlarını resim olarak ekliyorum.
Ancak şunu belirtmeliyim; hala üst taraftaki sorun var. Port açık olmasına rağmen kendi sistemimden ne public IP ne de modem IP üzerinden erişemiyorum portlara. Ama telefondan mobil veri açıp portları public IP'den kontrol edince erişebiliyorum.
Google what is my IP yazıp herhangi bir siteden kontrol edin. Ardından modem arayüzüne gelip durum sekmesinde "WAN" kısmına bakın. PPPoE gibi bir şey göreceksiniz. Yanında IP yazar. Eğer Google'dan öğrendiğiniz yani public IP'niz ile modem IP'si aynı ise port açabilirsiniz. Sistem araçları > yönetim kontrolü sekmesindeki uzak yönetim seçenekleri işaretliyse de tarayıcıya public IP yazınca (192.168.1.1'den bahsetmiyorum) modem arayüzü çıkması lazım.

Google what is my IP yazıp herhangi bir siteden kontrol edin. Ardından modem arayüzüne gelip durum sekmesinde "WAN" kısmına bakın. PPPoE gibi bir şey göreceksiniz. Yanında IP yazar. Eğer Google'dan öğrendiğiniz yani public IP'niz ile modem IP'si aynı ise port açabilirsiniz. Sistem araçları > yönetim kontrolü sekmesindeki uzak yönetim seçenekleri işaretliyse de tarayıcıya public IP yazınca (192.168.1.1'den bahsetmiyorum) modem arayüzü çıkması lazım.

Dediğiniz yere girdim PPPoE'nin yanında 10.xx ile başlayan bir IP var what is my IP yazdıgımda gözüken public IP'm 88 ile başlıyor.

Evet maalesef siz de CGNAT havuzundasınız. İnternet sağlayıcınız CGNAT havuzundayken size port atayabilir mi bilmiyorum ama siz kendiniz atayamazsınız. Alternatif yöntemler var ama. Bu konuyu açtıktan 1 ay sonra filan ben de CGNAT'a alındım. Packetriot.com kullanıyorum şimdi. Ngrok ile port açmaya benziyor ama bu kalıcı port veriyor. İsterseniz Packetriot'a bir bakın yapamazsanız yardımcı olurum.

Geri
Yukarı