TP-Link Archer D2 DNS Dağıtımı

Alperenapster

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Geçen gün hepsiburada.com dan bir TP-Link Archer D2 model modem sipariş ettim, bugün de elime ulaştı. Büyük bir heyecanla kutuyu açtım, kurdum her şey çalışıyor(du). Modem kurulumunu kablo taktığım bilgisayardan yaptım ve mobil cihazlar ve televizyon internete rahatlıkla bağlandı. Ethernet kablosunu bilgisayardan çıkardığımda acı gerçeği farkettim. Bilgisayarım kablosuz olarak bağlanmıyordu. Hemen aradım müşteri hizmetlerini anlattım; sonra modemi sıfırladık tekrar kurduk manuel ip/dns kurduk yinede işe yaramadı. Konuştuğum kişi bana modemin kartında sıkıntı olduğunu bilgisayara DNS verilmediğini söyledi. Bunu üzerine ben de iki saniye de siz bekleyin deyip diğer bilgisayarı açtım ama onda bağlanıyordu. Adama bunu anlattığımda ise lafı ağzında geveleyip modem bozuk(!) deyip kapattı. Bende siz değerli kardeşlerime bir sorayım dedim
Sizce modem bozuk olduğu için mi özellikle bir bilgisayara internet vermiyor yoksa yapmayı unuttuğumuz bir şeyler mi var?
(Not: Bilgisayarım sonradan kurulma W8.1 işletim sistemine sahip)

@Recep Baltaş @Ali Güngör @Murat5038 @samet67671 ve diğer tüm technopatlara şimdiden teşekkürler

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı