Tp-Link ile kurduğum 300 Mbps Kablosuz Ağ, Neden 100 Mbps Ethernetten yavaş?

ofpistan

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci -
Başlıkta sorduğum soruyu Tp-Link Türkçe destek ekibine ve İngilizce destek ekibine ilettim arkadaşlar. Bu sorun ile ilgili videoda çektim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kısaca sorunu şöyle özetleyebilirim.
Resimdeki gibi bir kablosuz ağ kurdum,
Neden bununla uğraşıyorsun diye merak eden arkadaşlar olursa, ileride htpc kurma planım var o yüzden şimdiden Tp-Link kablosuz hızı hakkında bilgi almak istedim.
LsND91q.jpg

Bir notebook, bir netbook, bir adet Tp-Link 300 Mbit modem ve iki adet Tp-Link 300 Mbit (aynı zamanda Dual-Band) USB Wireless adaptör.

Adaptörlerin driverları iki laptopta da yüklü ve Kablosuz Durumuna baktığımda bağlandıkları hız 300 Mbit gözükmekte.

Videoda görebileceğiniz üzere aynı oda içerisinde aralarında bir metreden az mesafe varken dosya transfer ettiğimde, hız 8Mb/s civarında gözükmekte.

Ethernet bağlantısına geçtiğimde ise hız olması gerektiği gibi 10-11Mb/s arasında değişmekte.

Tp-Link TR ile olan yazışmamı aşağıda paylaşıyorum arkadaşlar, bu konuda bilgisi olan veya aynı sorunla karşılaşan arkadaşlara yardımı olmasını ümit ediyorum.

8YkDj3h.png

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı