TP-Link servisi arızayı kabul etmiyor

thelordof

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, acil olarak yardımlarınıza, fikirlerinize ihtiyacım var.

2019 eylül sonunda Vatan Bilgisayar internet sitesinden TP-Link VR600 modem almıştım. Modemi ethernetle kullanmak istediğimden hız KBSlerde dolanıyor, sayfa yüklenmiyor. Bazen ethernet kablosunu bağladığım da düzgün çalışıyor. Son 2 hafta içerisinde modemi servise yolladım. Bir sorun yok dediler. Modemim bugün öğlen 2. kez servisten geldi. Şimdi ne yapmalıyım?
Sorunu kabul edip değişim yapmıyorlar. Bir de servis formuna şikayet konusunu 2 seferde de yanlış yazmışlar. Bir de biraz önce kargodan gelip ürünü açtığımda modem adaptörünü naylon içine koymuştum, naylonsuz ve biraz tozluydu adaptör, seri numarası farklı koymuşlar. Muhtemelen kendi kullandıkları adaptör. Seri numarası anlaşılacak şekilde eski adaptörümün de fotosunu çekmiştim. Onlara sorun ile ilgili foto ve video da yolladım. Mailden de mesajlaşmam var. Mail de sorunu görünce servisimize tekrar gönderin demişlerdi ama değişen bir şey olmadı.

Dosya Ekleri

• İlk servis gidiş şikayet.png
    İlk servis gidiş şikayet.png
    1,4 MB · Görüntüleme: 52
  • İlk servis geliş cevap.jpg
    İlk servis geliş cevap.jpg
    884 KB · Görüntüleme: 53
  • 2. kez gidiş.png
    2. kez gidiş.png
    1,6 MB · Görüntüleme: 56
  • 2. kez sonuç.jpg
    2. kez sonuç.jpg
    791,9 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleyen: Moderatör:
TP-Link kendi ürünlerinde sorun tespit ettiğinde değişim yapmaktan kaçınmayan bir firmadır. Bence başka bir modem ile hat durumunu kontrol edin derim. Herhangi bir bilgisayarcıya götürün modemi test etsinler. Belki internet hattınızda sorun vardır. Bu gibi durumlarda her ihtimali düşünmek gerek. En azından emin olursunuz. VDSL hat mı normal mi bunu iyi bir ağ uzmanı çözecektir. Ürünün garantisi de var gördüğüm kadari ile bence problem hattınızla ilgilidir.

TP-Link kendi ürünlerinde sorun tespit ettiğinde değişim yapmaktan kaçınmayan bir firmadır. Bence başka bir modem ile hat durumunu kontrol edin derim. Herhangi bir bilgisayarcıya götürün modemi test etsinler. Belki internet hattınızda sorun vardır. Bu gibi durumlarda her ihtimali düşünmek gerek. En azından emin olursunuz. VDSL hat mı normal mi bunu iyi bir ağ uzmanı çözecektir. Ürünün garantisi de var gördüğüm kadari ile bence problem hattınızla ilgilidir.
Modem servisteyken Türk Telekom'un Zxyel modemini kullandım. Onda bu sorunlar yoktu, onda da test ettim. Zaten Wifi de bir sorunum yok. Hattımda sorun olsa Wifi bağlantısında da sorun olurdu.

Yapılan testlerde bir sorun gözükmüyor demişler THH baaşvuru yapsan dabilir kişi ataması yapılacak oda bu testleri yapacak sonuç olumlu çıkacaktır local de yapılan testler genel olarak sorunsuz olur
Santral bazlı sinyal sorunu varsa ISS başvur diyecekler ret verecekler başvuruya.

Yapılan testlerde bir sorun gözükmüyor demişler THH baaşvuru yapsan dabilir kişi ataması yapılacak oda bu testleri yapacak sonuç olumlu çıkacaktır local de yapılan testler genel olarak sorunsuz olur
Santral bazlı sinyal sorunu varsa ISS başvur diyecekler ret verecekler başvuruya.
Hattımda başka modem de denedim , onda ethernet sorunu görmedim. Santral de sorun olsa Wifi de de sorun yaşamam lazım ama Wifi de sorunum yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı