Trendyol ayıplı yemek servisini kabul etmiyor

Selam. Trendyol'dan iskender siparişi vermiştim. Geldiği zaman dökülmüş ve buz gibiydi. Bu sebepten canlı destekten iade talep ettim. İade talebinin açıldığını belirttiler, ürünü almaya kuryenin ne zaman geleceğini sorduğumda kuryenin gelmeyeceğini ürünü imha edebilirsiniz dediler. Bende sokak hayvanlarına ikram ettim. Aradan 2 gün geçti hesabımı askıya almışlar. Neymiş aynı sebepten birden fazla iade yapmışım. 3 ay önce de ciger sipariş etmiştim onda da buna benzer bir halt yediler ama iade yapmışlardı.
Şimdi iade yapmıyorlar ben bunların sözüne de güvenip yemedim, yemediğim şeye ne için para vereyim? Tüketici hakem heyetine başvursam fatura ve kanıt resmi ile beni haklı bulur mu? Normal şartlarda yemek iadesi olmaz diye biliyorum ama bu ayıplı bir sunum şekli.

Selam. Trendyol'dan iskender siparişi vermiştim. Geldiği zaman dökülmüş ve buz gibiydi. Bu sebepten canlı destekten iade talep ettim. İade talebinin açıldığını belirttiler, ürünü almaya kuryenin ne zaman geleceğini sorduğumda kuryenin gelmeyeceğini ürünü imha edebilirsiniz dediler. Bende sokak hayvanlarına ikram ettim. Aradan 2 gün geçti hesabımı askıya almışlar. Neymiş aynı sebepten birden fazla iade yapmışım. 3 ay önce de ciger sipariş etmiştim onda da buna benzer bir halt yediler ama iade yapmışlardı.
Şimdi iade yapmıyorlar ben bunların sözüne de güvenip yemedim, yemediğim şeye ne için para vereyim? Tüketici hakem heyetine başvursam fatura ve kanıt resmi ile beni haklı bulur mu? Normal şartlarda yemek iadesi olmaz diye biliyorum ama bu ayıplı bir sunum şekli.
Sırf iskender için o kadar uğraşmaya değmez bence... Hem ne olur ne olmaz.

150 lira için gerçekten uğraşmaya değmez. İskender sipariş etmek çok riskli bir şey maalesef.
Bir şeyle uğraşmıyorsun ki hocam. Gerekli başvuruyu yaptıktan iki gün sonra, senin başvurundan haberleri olunca hemen özürler dileyip ayağına kapanıyorlar. O da en fazla 15 20 dk sürüyor.

Aynı sorunu yaşayan bir başkası da konu açmıştı, siz miydiniz o?

Konuyu bende hatırladım 10 gün filan oldu.

Taşıma sistemiyle yemek transferi heleki isskender gibi yemekte sıkıntılı olabiliyor.
Bunun üzerine restoran ve kuryenin ihmalide eklenince çekilmez oluyor maalesef.
Resim video gibi bir kanıt var ise tüketici hakem heyetine başvurabilirsin.
Ama önce restoran ile doğrudan görüş derim.

Malesef birçok şey soğuk geliyor. Reklamlarda gözümüze soka soka anlattıkları gibi sıcak gelmiyor yani. Çok canın çekiyorsa gidip yerinde mis gibi yiyeceksin başka çare bırakmıyorlar.

Yemek firmalarının hiçbiri sipariş ile ilgilenmiyor. Bir sorun olursa bizim iletişime geçmemizi istiyor. Yine iade konusunda Getir ile Trendyol fena değil ama çok da iyi diyemem. Bence tutar önemli değil, dediklerine göre sen haklı gözüküyorsun.

Eskiden(2016) sipariş verdiğim sandviçleri sıcak kalsın diye tek tek alüminyum folyoya sarıp gönderiyorlardı(bazı restoranlar). Şimdi 3 sandviçi tek kağıt kesesine koyup gönderiyorlar. :)

Size tavsiyem böyle durumlarda restorana 1 puan verin açıklamasını da yazın. İllaki o ürünü alan kuryenin kim olduğuna dair kayıt vardır. Restoran bir daha tercih etmez o kuryeyi ya da kendileri de şikayet eder.

Yeni konular

Geri
Yukarı