TP-Link TL-WA850RE yükseltici sonrası oyunlarda ping

togiksk

Centipat
Alt katta 24Mbit'lik internete sahibim ve ASUS DSL-N16 modem kullanıyorum. 140 M.2'lik evde Wi-Fi üzerinden FPS oyunlarını 45-50 ping ile sorunsuzca oynayabiliyorum. Ev içerisinde ortalama 20 Mbit hızla bağlanıyorum. Evlendikten sonra bir üst kata taşındım. Kendi evime TP-Link TL-WA850RE 300Mbps yükseltici aldım. Evin içinde film izlememde falan sıkıntım yok. Bilgisayarımda interneti 14-16 Mbit aralığında kullanıp HD film izleyebiliyorum. Fakat FPS oyunlarını yükseltici üzerinden oynamaya çalıştığımda berbat bir ping oluyor. Hiç bir şekilde FPS oyunu oynayamıyorum. Bu sorunumu çözmek için kablo çekmek vs çok zor bir çözüm yolu. Bu FPS oyunlarındaki sorunu modemimi veya yükselticiyi daha güçlü bir şey alarak çözebilir miyim? Yardımlarınızı bekliyorum. Alt kattaki modemden kablo çekmek ciddi zahmetli bir iş olacak. Amacım delip biçmekle uğraşmadan mümkünse eğer bu sorunu çözmek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildiğim kadarıyla Wi-Fi adaptörlerinin de çeşitleri var. Oyun için olanları çok ısındığı zaman adaptör yetersiz olabiliyor. Bilgisayarın USB portlarından da yapıyor olabilir. Güç yetersizliği vs aynı sorunu yaşamıştım, bir çıkışta sadece ışık yanıp PC görmüyordu diğerinde bağlanıyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Wifi üzerinden bağlanıyorum hocam. Bilgisayarda usb ile herhangi bir bağlantı yok. Yükseltici evde prizde takılı. Wifi üzerinden ona bağlanıyorum. Fakat ping çok yüksek oluyor oynayamıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı