TP-Link TL-WN722n Wi-Fi adaptör incelemesi

Merhaba, bugün sizlere yaklaşık 8 aydır kullandığım ve tecrübe ettiğim TP-Link TL-WN722n Wi-Fi adaptörünü inceleyeceğim.

Öncelikle fiyatı hakkında konuşalım;
Ben bu ürünü 65 TL'ye Trendyol'dan almıştım. Şu an 89 TL'ye satılıyor. Almak isteyenler aşağıdaki linkten alabilirler.

Ürünün özelliklerinden bahsedelim;

Ürünün kutusundan 1 adet uzatma kablosu geliyor, eğer kasanın arka portlarına takacaksanız diğer yuvalarını bloklayacağını düşünüp içerisine böyle bir kablo koymuşlar, o kabloyla bir ucunu adaptöre, bir ucunu arka porta bağlayabilirsiniz.

Yazılımını buradan indirebilirsiniz. Ürün tak çalıştır ancak yazılımını kurmanızı öneririm, performans düşüklüğü yaşamamak adına.

Not: Ürünün birden fazla sürümü var, aldığınız ürünün sürümünü seçip sürücüsünü kurun.
Anteni 4 dBi gücünde belirtilmiş, bence iyi bir değer. Anteni sökülebiliyor, yerine daha iyi bir anten alıp takabilmeniz mümkün. Ürünün kapağı arkasına takılamıyor, bu nedenle kapağını kaybetmeyeceğiniz bir yere koyun.

1610833961917.png

1610833981105.png

150 Mbps'ye kadar desteği var.

1610834028363.png

1610834043102.png

Kurulum DVD'si çıkıyor içinden ancak bunu önermem, sitesinden son sürümü indirin.

1610834368382.png

Antenini istediğiniz gibi yönlendirebiliyorsunuz, sabit anten değil.
Wps button özelliği varmış, bunun neye yaradığı hakkında bilgim yok. Bilenler aşağıda belirtirseniz sevinirim.

Bilgisayarım ile modem arasında yaklaşık 6 metre ve 1 duvar var, Full diş çekiyor. Önceki tenda PCI-e Wi-Fi adaptörüm 2 dBi ve 150 Mbps değerlerine sahip bir adaptördü, şu anki bulunduğum yerde 2-3 diş çekiyordu. Windows 10'a göre konuşuyorum.

Bu da Speedtest sonuçlarım;

1610834264002.png

Not: İnternetim 16 Mbps ancak testte 19 Mbps çıkmış, sebebini anlamadım.

Sonuç: bence fiyatını hak eden bir ürün, önerebilirim.

Okuyan okumayan herkese teşekkürler.

Bu videodaki arkadaşın sürümü eski, mavi kutulu olan modelde uzatma kablosu mevcut.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Hocam, WPS kolay bağlantı butonu. Şifresiz hızlı bir şekilde bağlantı kurmanızı sağlar. Her iki cihazda bu özellik varsa güzel olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı