TP-Link TL-WR850N bağlantı sorunları

hardor

Decapat
Selam arkadaşlar;

Evimiz biraz büyük olduğu için kullandığımız internet sağlayıcısının vermiş olduğu modemin yayını evin diğer ucuna ulaşmıyordu. Bu nedenle bir frekans güçlendirici almaya karar verdik ve TP-Link'in TL-WR850N modelini aldık. Şu an (TP-Link Canlı Desteği'nin yönlendirmesiyle) router olarak yapılandırdık(modemden bir lan kablosu ile bağladık). Ancak şöyle problemler yaşıyoruz; mesela ilk başta modem ve TP-Link routerın ismi farklıydı, yani iki farklı internet var gibi görünüyordu. Bu yüzden de cihazlarımız modeme bağlıysa evin diğer kısmına geçtiğimizde sinyal zayıf da olsa hala modeme bağlı kalmaya devam ediyor routera geçmiyordu ve dolayısı ile router işlevsiz kalıyordu. Bu sorun için TP-Link destekten yardım istediğimde bana modem ve router ismini aynı yapmam söylendi, yaptık, isim ve şifre olarak tek bir şey belirledik ama hala aynı sıkıntıyı yaşıyoruz. Yani kısacası cihazların bağlantısını kopartıp tekrar bağlamak gerekiyor ve bu çok can sıkıcı bir hal alıyor bir süre sonra. Bize bir yol gösterebilir misiniz? Şimdiden herkese teşekkürler.
Yok mudur yardım edebilecek biri?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı