TP-Link UB400 Bluetooth adaptörü çalışmıyor

AIroe

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen RX 580 - 8 gb
MSI Z390 A PRO
İntel i7 9. Nesil
16 GB Ram
1.5 TB HDD
500 GB SSD
Meslek
Öğrenci
1675325425420.png

1675325513225.png

Aygıt yöneticisinde Bluetooth gözükmüyor ve yukarıda da göründüğü üzere "sanırım" generic Bluetooth radio olması gereken yerde değil yani Bluetooth içinde olması gerekiyor diye biliyorum, UB400'ün 4.0 modelini kullanıyorum ve sitesinde yazdığına göre driver olmadan çalışabileceği söyleniyor, internetteki neredeyse "uyumlu" adı altında söylenen tüm sürücüleri indirdim ama sonuç alamadım yardım edin ilk gün taktığımda çalışıyordu, 2 gün oldu hala çalışmıyor.

Dongleyi kaldırın ilk olarak. Program kaldırdanda Bluetooth adaptörüyle ilgili olan dosyaları kaldırın.
PC'yi yeniden başlatın.
Sonra bu linkten sürücüyü indirip tekrar kurun.
Bluetooth'la işiniz bittiğinde kapatıyorsanız tekrar bağlanmama durumunu yapabiliyor. O yüzden açık bırakmanız gerekli.
Aynı problem bende de vardı bu şekilde çözüyorum.

Link:için İndir UB400 | TP-Link Türkiye

Ayrıca kurulum dosyaları C de olsun.

Son düzenleme:
Dongleyi kaldırın ilk olarak. Program kaldırdanda Bluetooth adaptörüyle ilgili olan dosyaları kaldırın.
PC'yi yeniden başlatın.
Sonra bu linkten sürücüyü indirip tekrar kurun.
Bluetooth'la işiniz bittiğinde kapatıyorsanız tekrar bağlanmama durumunu yapabiliyor. O yüzden açık bırakmanız gerekli.
Aynı problem bende de vardı bu şekilde çözüyorum.

Ayrıca kurulum dosyaları C de olsun.
hangi link hocam

hocam kuruyorum şuan CSR Harmony indiriyor doğru değil mi? önceden bikaç sürücü daha indirmiştimde ondan soruyorum hocam kusura bakmayın :D

1675329564734.png

ayrıca bunları hangi seçenekleri yapıcam hocam

Hocam kuruyorum şu an csr harmony indiriyor doğru değil mi? Önceden birkaç sürücü daha indirmiştimde ondan soruyorum hocam kusura bakmayın :D

Evet kurulduktan sonra yeniden başlatın. Görev yöneticisinin başlangıçt kısmındabir sürü açılan bir şey gözükebilir harmonynin çalışması için gerekli şeyler açık kalsın.
Sonra sağ alttaki menüden Bluetooth simgesine tıklayıp aygıt ekle yapıp cihazınızı eşleştirin.

Daha önceden indirdiğiniz sürücüler nedir?
Ben hep bunu indirdim şu zamana kadar.

Evet kurulduktan sonra yeniden başlatın. Görev yöneticisinin başlangıçt kısmındabir sürü açılan bir şey gözükebilir harmonynin çalışması için gerekli şeyler açık kalsın.
Sonra sağ alttaki menüden Bluetooth simgesine tıklayıp aygıt ekle yapıp cihazınızı eşleştirin.

driver updater diye bir program indirmiştim hocam

hocam yukarıdaki resimdeki keşif modu ve SCMS-T seçeneklerini nasıl yapacağım

Driver updater diye bir program indirmiştim hocam.

Yok ayrı driver güncelleme yükleme programları kullanmayın.
Yanlış driver yükleme olasılıkları çok yüksek.
Tecrübe ettim 2 kez daha da kullanmıyorum.
Foruma driver ihtiyacınız olursa yazın size söylerler.
1 kez bilgisayarım siyah ekran oldu.
Bir kez de makrolarım çalışmadı bir daha kullanmam o yüzden.

Yeni konular

Geri
Yukarı