TP-Link UB500 bağlantı yapmıyor

sama757797

Hectopat
Bilgisayara Bluetooth 5.0 dongle aldım. Kurulumunu yaptım, yeniden başlattım, sürücüleri kurdum ama ne yaptıysam yapayım bağlanamadım. Kulaklık veya Android telefonu buluyor ama bağlanamıyor, tekrar deneyin diyor veya kulaklık için pin hatası veriyor neyse o. Sistemim biraz eski ondan olabilir mi? Anakart ECS H55H-M, işlemci i3 540, 6 RAM, Windows 10. tecrübesi olan var mı sizden?
Bir de Bluetooth cihazını taktıktan sonra, Wi-Fi internette de kesintiler oldu.

Hizmetlerden bluetooth ile ilgili seçenekler aktif mi ?
Arka ve ön USB girişlerinden ayrı ayrı denedin mi birde ?
Aktif evet. Bütün usb girişleri denedim. Bilgisayar tlf. buluyor, bağlan diyorum, tlf dan eşleştirme olsun mu diye bildirim bile geliyor, evet diyorum ama bağlanamıyor. Sanki bir şey son anda bağlanmasını engelliyor gibi.

Galiba sistemi bir bluetooth dongle yüzünden yenilemek zorunda kalacağız. 😊

Son düzenleme:
Sizin sorunu tam çözemedim hocam. Anakartta sorun var diyeceğim o zaman da hiç algılamazdı.
Aynı dongle ı farklı cihazlarda kullandım. Win7 haricinde sürücü yüklenmeden tak-çalıştır şeklinde çalışıyor zaten bu model.
Denediğim sistemler: 4 GB Ram - İntel İ3 5th - Win7 (7-8 senelik cihaz)
8 GB Ram - İntel i5 3th - Win10 (9 senelik cihaz)
16 GB Ram - İntel i7 9th - Win10

Bunlarda sıkıntısız çalıştı. Siz bence arka plan hizmetlerine göz atın birde. Hizmetler,Aygıt yöneticisi,kayıt defterleri vs.

Herşeye göz attım olmadı. Sorun Windows 10 daymış her zamanki gibi. Format attım, şimdi bağlanabiliyorum. Windows 10 güncelleme yapınca sapıtıyor galiba. Aslında kapatmak lazım güncellemeyi. İşletim sistemi olarak Windows 10 en kötüsü gerçekten. Teşekkürler sorun kalmadı. Sağolun 🙋🏻‍♂️.

Geri
Yukarı