TP-Link vs Mercusys

luckluckii

Hectopat
Son düzenleyen: Moderatör:
Salon ile modem arasinda 1 oda var ama salon da TV izlerken pixsel pixsel oluyor box TV. Internet gucu arttirici alacagim iki marka arasında kaldım. 3 model var hangisini almam gerektiginden emin degilim. Internetim Superonline 100Mbps fiber bir oda otede sapitiyor.

Mercusys ME50G, AC1900 4 Antenli Menzil Genişletici

Mercusys ME30, AC1200 Mbps Kablosuz Menzil Genişletici

TP-Link RE200 AC750 Mbps OneMesh Wi-Fi Menzil Genişletici, Kablosuz

TP-Link bir alt markası. ME50G gerek yok ancak alabilirim sorun olmaz dersen al. Diğer ikisinden tercih yapılacaksa antenli olan cihazı tercih etmek daha iyi olacaktır.

TP-Link bir alt markası. ME50G gerek yok ancak alabilirim sorun olmaz dersen al. Diğer ikisinden tercih yapılacaksa antenli olan cihazı tercih etmek daha iyi olacaktır.
Aldim 50G. Kendi uygulamasi oldugu icin kolay kurulum yapabildim. Ugrastirmadigi icin mutluyum.

Mercusys'te başka model kullanıyorum. Kopma olmuyor, sürekli prize takılı. Evin öbür ucuna kadar çekiyor. Yeterli bir marka.
Amazonda yildiz ve satis sayilarini gorunce sasirdim bir an. Hic de duymadigim icin terreddut ettim biraz. Suan sessiz sedasiz calisiyor.

Aldim 50G. Kendi uygulamasi oldugu icin kolay kurulum yapabildim. Ugrastirmadigi icin mutluyum.

Amazonda yildiz ve satis sayilarini gorunce sasirdim bir an. Hic de duymadigim icin terreddut ettim biraz. Suan sessiz sedasiz calisiyor.

50G olmadan kaç hız alıyordunuz ve onunla kaç aldınız. Test sonuçlarını paylaşırsanız daha sonra almak isteyenlerin de kafasında bir fikir oluşur.

Merhaba, arkadaşımın yaşadığı benzer bir sorunu çözmek için TP-Link RE200 AC750 Mbps OneMesh Wi-Fi Menzil Genişletici'yi öneririm. Bu cihaz, Superonline'ın 100 Mbps fiber internet hizmetiyle uyumlu ve sinyal gücünü artırarak TV izlerken yaşanan pikselasyon sorunlarını azaltabilir. Ayrıca, fiyat-performans açısından da oldukça makul bir seçenek. Salonunuz ve modem arasındaki mesafe sorununu çözmek için bu modeli tercih edebilirsiniz.

50G olmadan kaç hız alıyordunuz ve onunla kaç aldınız. Test sonuçlarını paylaşırsanız daha sonra almak isteyenlerin de kafasında bir fikir oluşur.
Bunu yapmamin bir anlami yok. Cunku internetim cok kotuyken, hiz testi sayfasi bile 10 dakikada zar zor acilmisken 100MBPS gosteriyordu dalga gecer gibi. Ve ben bunu Mi box tv aldim. Mi box googleplayi herhangi bir tarayicaya sahip olmadigi icin chrome gibi test sayfasi acamazdim sanirim. Bunu almadan once Mi box'imda actigim dizi ve filmlerin kalitesi dusuyor pixsel pixsel oluyor hatta donuyordu. Simdi yukleme suresi bile olmadan cam gibi seyrediyorum. Benim problemimi cozdu az cok. Tek bir cihaz bagli suan. Birden fazla cihazi kaldirabilirmiydi modem ondan cok emin degilim.

Yeni konular

Geri
Yukarı