TP-Link Mercusys MW300RE internet kesilmeleri

TheMarksman

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Yaklaşık 1 ay önce TP-Link’in alt markası olan Mercusys MW300RE model ağ genişleticisini almıştım. Bayağı kullandım hiçbir sorun yoktu, son 1 haftadır interneti kesiliyor. Yani modemle genişletme cihazının arasında hiçbir mesafe yok hatta %100 sinyal alıyor diyebilirim. Ayrıca telefonum, bilgisayarım, diğer telefonlar ve tablet de, hepsi ağ genişleticiyi çok iyi çekiyor hiçbir sorun yok.

Ama gel gelelim bağlantıya, ortada hiçbir görülür problem yok. Cihaza bağlıyken 30-40 dakikada bir, cihaza bağlı olmama rağmen internet erişimi 20-30 saniyeliğine kesiliyor ve çok can sıkıcı bir hâle gelmeye başladı.

Bunun nedeni nedir? Birçok yöntem denedim, modem ve cihazın ayarlarına baktım, ikisini de fabrika ayarlarına alıp tekrar tekrar kurdum defalarca. Umarım sorunumu anlatabilmişimdir, sorun cihazdan da kaynaklanıyor olabilir düşüncesindeyim. Başına daha önce gelen var mı bu cihazı kullananlardan?

Son düzenleme:
Ben de kullanıyorum aynı modeli, modemle kapsama alanının kesiştiği yerde durursam zaman zaman bağlantı kopuyor. Telefonun daha iyi "çeken" ağa bağlanmaya çalıştığından şüphelendiğim için kurcalamadım hiç, daha önce böyle bir sorun yoktu.

Yeni konular

Geri
Yukarı