TP-LINK W8961ND Modem Arayüze Girmiyor

Makaleler
1
Yer
M Ξ Г S İ И
Daha fazla  
Meslek
D Ø K T Ø R
Arkadaşlar bu modem arayüze girmiyor. Sorun nedir? Yani girmek istedigim yerler bunlardır; 192.168.1.1
192.168.1.2 vb. Bunların hiç birine girmiyor, garantiye vermelimiyim ve reset atınca 1 2 saatliğine arayüzune girebiliyorum, 1 2 saat sonra girmiyor ve modeme reset atmak modeme zarar verir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bu modem arayüze girmiyor. Sorun nedir? Yani girmek istedigim yerler bunlardır; 192.168.1.1
192.168.1.2 vb. Bunların hiç birine girmiyor, garantiye vermelimiyim ve reset atınca 1 2 saatliğine arayüzune girebiliyorum, 1 2 saat sonra girmiyor ve modeme reset atmak modeme zarar verir mi?
Merhabalar,

Modeme reset atmanız hiçbir zarar vermez. Arayüzüne ulaşamıyor olmanız modeminizin DHCP özelliğinin düzgün çalışmamasından kaynaklanıyor olabilir. DHCP ayarlarını gözden geçirmenizde fayda var. Bu tür durumlarda ilk olarak yapabileceğiniz var ise modemin güncel firmware'ini güncellemeniz olacaktır. Aksi takdirde cihazda donanımsal bir problem olabilir.

Merhabalar,

Modeme reset atmanız hiçbir zarar vermez. Arayüzüne ulaşamıyor olmanız modeminizin DHCP özelliğinin düzgün çalışmamasından kaynaklanıyor olabilir. DHCP ayarlarını gözden geçirmenizde fayda var. Bu tür durumlarda ilk olarak yapabileceğiniz var ise modemin güncel firmware'ini güncellemeniz olacaktır. Aksi takdirde cihazda donanımsal bir problem olabilir.
Merhaba, ben en güncel sürümü yükledim ama yinede olmadı. Son çarem nedir?

Yüklediğiniz sürüm numarasını belirtebilir misiniz acaba ?
Ben sana şöyle diyim. Pc cöktü en son orda güncelledim ve 1 ay gibi süre geçti o sürümde 2014 de çıkmıştı. Dahada yeni sürüm gelmez herhalde. Modeme reset attıktan hemen sonra arayüze girebiliyorum, ama bu süre kalıcı olmuyor.

Modemde yüklü olan firmware numarasını söylerseniz kontrol edicem. Beta sürümünden bahsediliyor yabancı forumlarda. Onu önerebilirim eğer mevcut firmware bilgisini verirseniz.

Modemde yüklü olan firmware numarasını söylerseniz kontrol edicem. Beta sürümünden bahsediliyor yabancı forumlarda. Onu önerebilirim eğer mevcut firmware bilgisini verirseniz.
Bakamıyorumki. Modem arayüzüne giremiyorum, telefondan bakabiliceğim bi yer varsa söyleyin bakabilirim.

Ve hocam V1, V2 Nedir? Ben güncel firmware yi bulamıyorum Bulmam için modemimin V1 mi V2 mi olduğunu bilmiyorum.

Bakamıyorumki. Modem arayüzüne giremiyorum, telefondan bakabiliceğim bi yer varsa söyleyin bakabilirim.

Ve hocam V1, V2 Nedir? Ben güncel firmware yi bulamıyorum Bulmam için modemimin V1 mi V2 mi olduğunu bilmiyorum.

Öncelikle buradan cihazınının hangi donanım sürümüne sahip olduğunu kontrol edin. (V1 mi V2 mi gibi).
Daha sonra modeminizi resetleyerek arayüz sayfasına giriş yapın. Açılan sayfada üst tarafta bulunan "Maintenance" sekmesine geldiğinizda, alt kısımda "Firmware" i tıklayın. Yine açılan sayfada "Current Firmware Version" yazan yerdeki bilgiler sizin mevcut firmware versiyon bilgilerinizdir. O bilgileri buraya yazarsanız en son firmware'i size önerebileceğim.

TD-W8961N(TR) Ver: 1.0 Yazıyor. Sanırım V1

Elimde bilgisayar olmadığı için sıfırlamaya korkuyorum. Çünki sıfırlayınca şifreyi kaldırıyor.
Buradaki firmware'i yüklemeyi deneyin. Yukarıda anlattığım kısımdan indirdiğiniz firmware dosyasını seçerek yükleme yapabilirsiniz. Elinizde bilgisayar yoksa yapabileceğim başka bir şey kalmıyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı