TP-Link Wireless Linux driverı var mı?

Yusufc44

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde çöp bir laptop var 240 MB RAM'i ve Pentium Mobile 1.70GHz işlemcisi var anlayacağınız çöp bu laptopta XP vardı ve boşta 200 MB RAM yiyordu bende XP'yi silmek istemedim ve damn small Linux diye Live bir dağıtım buldum flash bellek üzerinden açtım çok hızlı çalışıyor sıkıntı yok, boşta 25MB RAM yiyor ve Firefox'u açınca sadece 35MB RAM yiyor ama sıkıntı bir türlü Wi-Fi'ya bağlanamadım nasıl Wi-Fi'ya bağlanabilirim adaptörüm aşağıya bırakacağım şekilde, bir türlü adaptörü algılamıyor ve Wi-Fi'leri görmediği için herhangi bir Wi-Fi'ya bağlanamıyorum.

8872349138994.jpg

Şuraya bir bakın:

Merhaba Site'ye girdim ve kodları uyguladım ama make yazınca "bash:make: can not found" diye hata veriyor.

Edit: Linux bilgim yok kusura bakmayın, Internet'ten baktım'da sudo apt-get install gibi komutlarla bazı kütüphaneler indirmem gerekiyor galiba internet olmadığı için bunları da yapamıyorum Flash'la filan atamaz mıyım yok'mu bir çözümü? Altı üstü internete bağlanmak istiyorum.

Bir internet bağlantisi lazım tabi ki.
Bu sürücü doğru mu bilmiyorum ama denemek için önce git kurmanız lazım.

Debian tabanlı dağıtımlarda:
Kod:
sudo apt install git build-essential
Önce bu komutla git kurulur.

Şu komutla root yetkisine geçilir:
Kod:
sudo su
Veya aşağıdaki komutların bazılarının başina "sudo" eklenir.

Sonra şu komutlar sırasıyla, yani tek tek çalıştırılarak o sürücü kurulur:
Kod:
mkdir ~/src
cd ~/src
git clone https://github.com/Myria-de/mt7610u_wifi_sta_v3002_dpo_20130916.git
make
make install
cp RT2870STA.dat  /etc/Wireless/RT2870STA/RT2870STA.dat

Bilgisayarı yeniden başlatınca sürücü uyumlu ise aktif hale gelir. Elimde olmadığı için sonuç hakkında bir şey diyemem.

Bir internet bağlantisi lazım tabii ki.
Bu sürücü doğru mu bilmiyorum ama denemek için önce git kurmanız lazım.

Debian tabanlı dağıtımlarda:
Kod:
sudo apt install git build-essential
Önce bu komutla git kurulur.

Şu komutla root yetkisine geçilir:
Kod:
sudo su
Veya aşağıdaki komutların bazılarının başina "sudo" eklenir.

Sonra şu komutlar sırasıyla, yani tek tek çalıştırılarak o sürücü kurulur:
Kod:
mkdir ~/src
cd ~/src
git clone https://github.com/Myria-de/mt7610u_wifi_sta_v3002_dpo_20130916.git
make.
make install.
cp RT2870STA.dat /etc/Wireless/RT2870STA/RT2870STA.dat

Bilgisayarı yeniden başlatınca sürücü uyumlu ise aktif hale gelir. Elimde olmadığı için sonuç hakkında bir şey diyemem.

Git'i offline olarak flash ile filan kuramaz mıyım?

İnternet olmadan git bir işe yaramaz ki. GitHub'a bağlantı kurup, oradaki paketleri çekmek için kullanılır.
Bilgisayarın Ethernet girişi yok mu? Kablo mu yok?

GitHub'taki paketleri başka Bilgisayar'dan flash belleğe atıp laptopta kullanamaz mıyım, ve evet kablolu bağlantı yapma şansım yok.

Başka bilgisayara bu laptopun diskini takıp internetli kurulum yapsanız daha çok çalışma ihtimali olabilir.
Diğer bilgisayarın özellikleri nedir?

Diğer bilgisayar şu An'da size yazdığım PC :D

Intel Core 2 Quad Q9400 2.66GHz
4 GB RAM.
500GB HDD.
600W +80 Power.
G41M-ES2l anakart.
Ekran kartı: Yok.

Edit:
Yalnız bu bilgisayarda'da aynı adaptör'den var yani yine aynı sorunları yaşarım.
Bu arada aklıma bir fikir geldi bu OS'u sanal bir makineye kuralım (sanal makine olduğu için gerçek Bilgisayar'ın internetini çekiyor otomatikman) sonra tüm sürücüleri vs kurup bu OS'u tekrar flash belleğe aktarıp laptopta çalıştıramaz mıyız? Windows'da bunu yapan bir program vardı, bence güzel fikir :D

Ama bu arada OS'u Live yani hard Disk'e kurmadan direkt flash bellek üzerinden kurulumsuz çalıştırmak istiyorum.

Son düzenleme:
Denemek istiyorsanız,
PC'deki diski geçici olarak çıkarın. Yerine laptoptaki diski takın.
Bilgisayar sorunsuz Damn Small Linux'ü açarsa adaptörü kurmayı denersiniz.

Canlı modda yapılan değişiklikler kalıcı olmaz genelde.
Damn Small Linux'ün hangi versiyonu? Debian tabanlı olan mı, Knoppix tabanlı olan mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı