TP-Link'in arızalı ürünü değiştirmemesi

Makaleler
9
Yer
Detroit
Geçen ay Trendyol'dan TP-Link Archer T2U KabLosuz Wi-Fi adaptörü sipariş ettim. İlk 20 gün kadar sıkıntısız çalıştı, bir gün bu adaptör sıkıntı çıkarmaya başladı. USB adaptörü bilgisayara ta.ktığımda 15 saniye kadar bağlantı alıyorum, sonrasında adaptör sürekli kendini kapatıp açıyor (connect/disconnect yapıyor). Adaptörü söktüğümde metal kısmı dokunulamayacak kadar sıcak oluyor. 3 ayrı bilgisayarda aralıklı zamanlarla denedim ve aynı sorunla karşılaştım.

Trendyol cayma hakkı süresi dolduğu için TP-Link teknik servise e-mail yazdım. Yurtiçi Kargo kodu verdiler, bununla ürünü onlara gönderdim. Dün aynı sorunlu ürünü tekrar bana gönderip "temiz" durumda olduğunu belirttiler. Halbuki yine bilgisayara takıp denediğimde aynı sıkıntı çıktı ortaya. Bu arada garanti belgesi geri gönderilmedi.

Ne yapmam lazım? E-posta yoluyla tekrar incelenmesini, mümkünse değişimini talep ettim ama henüz yanıt vermediler haftasonundan dolayı. Tüketici hakem heyetine başvurmalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Üründe sonradan ortaya çıkan bir ayıp mevcut ise siz ayıp nedeniyle iade talebinde bulunabilir veya değişim talep edebilirsiniz. Tekrar talep oluşturun ve ürünün yenisiyle değişimini yada iadesini talep edebilirsiniz​

Üründe sonradan ortaya çıkan bir ayıp mevcut ise siz ayıp nedeniyle iade talebinde bulunabilir veya değişim talep edebilirsiniz. Tekrar talep oluşturun ve ürünün yenisiyle değişimini yada iadesini talep edebilirsiniz​
Tekrar talep oluşturdum, umarım dikkate alırlar çünkü nedense üründe sıkıntı olmadığını belirttiler önceki seferde.

Yeni konular

Geri
Yukarı