TPM açmak sorun çıkarır mı?

11Pro

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Windows 11 kullanıyorum TPM kullanılabilir ancak aktif değil. FACEIT AC'yi açtığımda benden TPM 2.0'ı açmamı istiyor, açarsam bir şey olur mu? Pek bilmiyorum ama sanırım diskin şifrelenmesiyle alakalı, verilerime bir şey olur mu?

1681983087665.png

Windows 11 kullanıyorum TPM kullanılabilir ancak aktif değil. FACEIT AC'yi açtığımda benden TPM 2.0'ı açmamı istiyor, açarsam bir şey olur mu? Pek bilmiyorum ama sanırım diskin şifrelenmesiyle alakalı, verilerime bir şey olur mu?

Eki Görüntüle 1747437

Bir şey olmazda FACEIT TPM mi istiyordu ya.

Eki Görüntüle 1747437

Açmadan önce başka disklerin varsa kablolarını çıkarmanı öneririm noolur noolmaz.

Açabilirsin. Sisteme bir zarar vermez. Disk şifrelenmesi dediğiniz şey Bitlocker ve sadece Pro ve üzeri sürümlerde kullanıcının isteğine göre kullanabilen bir özellik. TPM açtığınızda Bitlocker otomatik olarak açılmaz.

fTPM stutter olabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

AMD diyor hocam arkadaş NVIDIA kullanıyor tabii işlemci değilse.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı