Çözüm TPM Bypass: Windows 11 22454.1000 Yükleme

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Windows 11 Insider Preview 22454.1000 sürümünü TPM 2.0 desteği olmayan sisteminize Windows Update ile yüklemek için yapmanız gerekenler:

Windows Update kullanırken "Bu cihaz minimum gereksinimleri karşılamıyor" hatasını alacaksınız.
  • Appraiserres.dll dosyasını indirin.
  • Dosyayı C:\$WINDOWS.~BT\Sources klasöründeki appraiserres.dll ile değiştirin.
  • Windows Update'e gelip "sorunu çöz" deyin.
  • Güncelleme inmeye başlayacak.

Eki Görüntüle 1162791
İyi de kardelim bu dll'yi sen nerede buldun ha kendin derlediysen içine ne koydun sonuçta microsoft'un resmi kodu falan değil dimi?

İyi de kardelim bu DLL'yi sen nerede buldun ha kendin derlediysen içine ne koydun sonuçta Microsoft'un resmi kodu falan değil değil mi?

Appraiserres.dll dosyasının içinde Windows sistem gereksinimleri ile birkaç bir şey yazar. Güvenmiyorsan Windows 10'un appraiserres.dll dosyasını kullan ki biz zaten bunu kullanıyoruz.

İyi de kardelim bu DLL'yi sen nerede buldun ha kendin derlediysen içine ne koydun sonuçta Microsoft'un resmi kodu falan değil değil mi?

GitHub üzerinden bulundu. İçinde sadece 3 oynama yapıldı diye biliyorum. TPM, Secure Boot ve işlemci desteği. Bunu Windows BT klasörü içindeki Sources'e atarsanız Windows'u bu 3 işlemi aktif göstertir.

Appraiserres.dll dosyasının içinde Windows sistem gereksinimleri ile birkaç bir şey yazar. Güvenmiyorsan Windows 10 un appraiserres.dll dosyasını kullan ki biz zaten bunu kullanıyoruz.
Doğrudur bi bakmak lazım.
GitHub üzerinden bulundu. İçinde sadece 3 oynama yapıldı diye biliyorum. TPM, Secure Boot ve işlemci desteği. Bunu Windows BT klasörü içindeki Sources'e atarsanız Windows'u bu 3 işlemi aktif göstertir.
Ya mümkünse repo'yu atar mısın?

@Recep Baltaş hocam yine mükemmelliğinizi ortaya koymuşsunuz. Peki 1. nesil i7 işlemci ile indirebilir miyim?
Tabii ki ama pek önermem.
Abi sende nasıl ise yaramamış? Aynı yöntemi yapmışız.
Rehberindeki appraiserres.dll aşağıda kalmış. Ben sadece komut dosyasını gördüm, denedim ve çalışmadı.
Bu çözüm TPM 2.0'ı destekleyen ama desteklenmeyen işlemcili bir sistemde çalışır mı? Örneğin Ryzen 5 1600X.
Çalışıyor. İşlemcim Windows 11 destekli değil.
İyi de kardelim bu dll'yi sen nerede buldun ha kendin derlediysen içine ne koydun sonuçta microsoft'un resmi kodu falan değil dimi?
Microsoft resmi kodu. Sağ tıklayıp özelliklerine bakınca Microsoft'un dijital imzasını da görürsün. Kendine Linux Gamer diyen birinin biraz daha bilgili olmasını beklerdi kardeşim.

1631404512478.png

İçinde oynama yapmaya gerek yok. Zaten oynama yapılsa dijital imza tutmamalı.

Son düzenleme:
Tabii ki ama pek önermem.

Rehberindeki appraiserres.dll aşağıda kalmış. Ben sadece komut dosyasını gördüm, denedim ve çalışmadı.

Çalışıyor. İşlemcim Windows 11 destekli değil.

Microsoft resmi kodu. Sağ tıklayıp özelliklerine bakınca Microsoft'un dijital imzasını da görürsün. Kendine Linux Gamer diyen birinin biraz daha bilgili olmasını beklerdi kardeşim.

Eki Görüntüle 1163785

İçinde oynama yapmaya gerek yok. Zaten oynama yapılsa dijital imza tutmamalı.
Yani ne bileyim biliyorsunuz bu imzaları ve saire atmanın türlü yolları da var. Yine de ben şahsen güvenmiyorum sizin gibi bireysel dll uzantılı dosya paylaşanların bu paylaşımlarını. Mesela aynı konu TPM Fix diye Windows 11 iso dosyaları dağıtanlarda da var. Bilmem anlatabiliyor muyum.

En güncel yapı numarası budur.

Eki Görüntüle 1163280

Zip dosyasına sağ tıklayarak klasöre çıkartın daha sonra komut dosyasını yönetici olarak çalıştırın.
Dev kanalını kullanırsan en güncel yapı 22454.1000 olur ki artık bu sürümler çıkacak olan Windows 11 sürümü gibi olmayacak. Eğer stabil bir sistem istiyorsanız arkadaşınkisi gibi Beta kanalında 22000.184 olan güncel sürümü kullanmalısınız.

Geri
Yukarı