Çözüldü TPM desteği olan AM4 soketli anakart modelleri

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

OPERATÖR GOD

Hectopat
Makaleler
6
Sistemim;
-Ryzen 3100.
-GTX 1650 Super Galax.
-ASRock A320M HDV r4.0
-Sanddisk SSD Plus 240GB.
-Seagate ST1000DM010.
-8*2 3000MHz 1.35voltage Markasını/Modelini bilmiyorum, ama kaliteli RAM'ler.
-İşlemcisi için, için stok soğutucu var.
-Kasa Dark xforce.
Sistemim budur, bu sisteme uygun, TPM destekli, F/P başlangıç bir, anakart önerir misiniz?

Çözüm
TPM destekli anakart almanıza gerek yok. BIOS'unuzdan AMD CPU fTPM ayarını açarsanız Windows 11 kurulumu yapabilirsiniz.
Windows 11 şu anda Pro sürüm için TPM 2.0 çipini zorunlu kılıyor gibi gözüküyor fakat bu muhtemelen geliştirici sürüme özgü bir davranış. Nihai sürümde bu zorunluluk kalkabilir.

TPM, fiziksel bir çip olduğundan sistemde donanımsal olarak var olmalıdır. Bu çip genelde masaüstü sistemlerde yer almaz fakat bazı anakartlara takılabilir.

Biraz bekleyin derim.

Kaynak ; TPM 2.0 nedir?

Windows 11 şu anda Pro sürüm için TPM 2.0 çipini zorunlu kılıyor gibi gözüküyor fakat bu muhtemelen geliştirici sürüme özgü bir davranış. Nihai sürümde bu zorunluluk kalkabilir.

TPM, fiziksel bir çip olduğundan sistemde donanımsal olarak var olmalıdır. Bu çip genelde masaüstü sistemlerde yer almaz fakat bazı anakartlara takılabilir.

Biraz bekleyin derim.

Kaynak ; TPM 2.0 nedir?
Teşekür ederim, Bekleyeceğim.

TPM destekli anakart almanıza gerek yok. BIOS'unuzdan AMD CPU ftpm ayarını açarsanız Windows 11 kurulumu yapabilirsiniz.

Technopat öyle bir video attı. Biliyorum.
Ama bende öyle bir ayar yok.
Kısaca anakartımda TPM desteği yok.

TPM destekli anakart almanıza gerek yok. BIOS'unuzdan AMD CPU ftpm ayarını açarsanız Windows 11 kurulumu yapabilirsiniz.

Videodaki BIOS ile benim BIOS aynı olmadığı için ilk başta anlamadım ama siz dedikten sonra BIOS'a girip CPU Configuration ayarından, en alttan AMD CPU fTPM ayarını ayarladım ve yaptım.
Şu an hallettim.
-Vaktinizi ayırıp cevap yazdığınız ve yardımcı olduğunuz için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı