TPU 92 Filament ile baskı nasıl yapılır?

Küçük kobra

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Istanbul
Filament Sava TPU 92. yazıcım ise ender 3v2. yaklaşık 15 makara pla kullandım ama tpuyu kullanmayı bir türlü öğrenemedim. 1-2 aydır yatıyor. İnternetten çok araştırdım. Her şeyi yaptım. Cura için profiller denedim fakat baskı en başta güzel başlıyor sonra extruderda filament sıkışıyor ya da ittirmiyor. Bazen de baskı çok kalitesiz çıkıyor. Yardımcı olabilir misiniz?

Yazıcı özellikleri:
  • Bmg extruder.
  • Orijinal capricorn.
  • 0.4 çelik nozzle.
  • Pei tabla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekstrüder üzerinde filament üzerine baskı yapan dişlinin ayar yeri var. Orayı baskı minimum olacak şekilde ayarlayın. Sıcaklığı 220 derece başlayarak deneme yapıp bilgi verirseniz yardımcı olayım.

Her TPU'yu Ender 3 ile basamazsınız. Her TPU'nun farklı özellikleri var ve özellikle daha yumuşak olanlar için direct drive extruder gerekiyor. Ben Porima TPU için Ender 3 V2'de basarken 240 derece kullanıyorum. Ayrıca TPU çok daha kolay nem kapıyor, kurutmak önemli.

Her TPU'yu Ender 3 ile basamazsınız. Her TPU'nun farklı özellikleri var ve özellikle daha yumuşak olanlar için direct drive extruder gerekiyor. Ben Porima TPU için Ender 3 V2'de basarken 240 derece kullanıyorum. Ayrıca TPU çok daha kolay nem kapıyor, kurutmak önemli.

Bahsettiği ürün bowden ender 3 stok ile baskı alınabilen bir malzeme.

Sizin nemlenme olarak zannettiğiniz durum da muhtemelen 240 derece gibi yüksek bir sıcaklık kullanmanızdan kaynaklı. Yukarıdaki mesajda yazdığımı uygularsanız faydasını göreceksiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı