TR garantili S23 vs yurt dışı S23 Ultra

Arda Yaka

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Ben 1 hafta içerisinde telefon alacağım, normalde vatandan Teknosa'dan falan S23 almak şeklinde karar verdiydim ama babam yurt dışı S23 Ultra alalım mı diyor? Server kayıtlı S23 ultrayi 27bine alırım, 5bine de IMEI attırırım falan mı ne dediydi, o kısmı yanlış söylemiş olabilirim. Ben bu yurt dışı işlerinden çok anlamam ama biraz araştırma yaptım, cihazın performansi düzgün olmaz diyen var, kaçak IMEI tespit edilir hemen 2 aya kapanır diyen var güncelleme almaz diyen var, format atarsan IMEI silinir vs. diyen var. Siz ne önerirsiniz, yurt dışı S23Ultra almaya değer mi tüm bu aşamalar yoksa düz S23 alıp kurtulayım mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. Ben 1 hafta içerisinde telefon alacağım, normalde vatandan Teknosa'dan falan S23 almak şeklinde karar verdiydim ama babam yurt dışı S23 Ultra alalım mı diyor? Server kayıtlı S23 ultrayi 27bine alırım, 5bine de IMEI attırırım falan mı ne dediydi, o kısmı yanlış söylemiş olabilirim. Ben bu yurt dışı işlerinden çok anlamam ama biraz araştırma yaptım, cihazın performansi düzgün olmaz diyen var, kaçak IMEI tespit edilir hemen 2 aya kapanır diyen var güncelleme almaz diyen var, format atarsan IMEI silinir vs. diyen var. Siz ne önerirsiniz, yurt dışı S23Ultra almaya değer mi tüm bu aşamalar yoksa düz S23 alıp kurtulayım mı?

Ben tercihimi TR S23'ten yana kullandım çünkü madem bir telefona 29 küsur veriyorum olurda bir problem olursa karşımda birini bulabileyim diye.

Çünkü teknoloji şans işidir. Olurda bir problem olursa yurt dışı üründe destek alamazsın.

Ben tercihimi TR S23'ten yana kullandım çünkü madem bir telefona 29 küsur veriyorum olurda bir problem olursa karşımda birini bulabileyim diye.

Çünkü teknoloji şans işidir. Olurda bir problem olursa yurt dışı üründe destek alamazsın.
Anladım aga,ben de s23 alacam zaten babamla konuştum

TR garantili S23 alırdım.
Aynen s23 şeklinde son kararımı verdim

IMEI atamıyorsun server kaydı yaptırabilirsin ama kesin bir sonuç yok 3 ay sonra sabah bir kalkmışsın kayıt gitmiş. Uğraşmaya değmez S23 al geç derim.
Tamamdir knk s23 aliyom

Size abi tavsiyesi. Huawei P10 ile başlayan yurtdışı telefon serüvenim, Samsun Note serisi, Huawei mate ve p serilerini takiben Asus rog phone da dahil olmak üzere uzayarak en son samsung s23 ultra ile devam ediyor. Yaklaşık 8-9 farklı model telefondan birinde bile sorun olmadı. Hem yurtdışı kayıt konusunda hem telefonun donanımsal özelliklerinde. Bu süreçte tek telefonda sorun yaşadım o da döneminin efsanesi 7.2" ekranlı Huawei Mate X isimli oyuncu telefonunda. Onda da kusur bendeydi Tr ye gelmemiş bir telefon olan bu modelin ekranını düşürüp kırmıştım ve ekran bulmak çok zor oldu. Bizim ülkede yok, dışardan getirtsen 150 Euro gümrük sınırını geçtiğinden gümrükte sorun çıkıyor vs vs. Özetle server kaydından sorun asla olmaz ama içine gömülecek imei numarasını senin vermen gerek, adamlara bırakırsan sorun çıkabilir. Ailenizin kullanmadığı eski telefonlarınızdan birinin imei numarasını cihaza gömdürün. İkinci olarak da bizim ülkede resmi olarak satılmayan bir model almayın benim gibi çünkü parçasını bulamama bulsan da getirememe sorunu çıkıyor. Onun dışında aradaki fiyat farkıyla aldığın telefonda sorun çıksa bile gider bir tamirciye yaptırırsın. Eline yine para kalır.

Geri
Yukarı