Trabzonspor'un son golüne verilen ofsayt kararı doğru mu?

elon_muskk

Hectopat
Trezeguet şut çektikten sonra kaleci topu kurtarıyor, seken topta defans oyuncusu topu kendi iradesiyle topuğuyla kontrol etmeye çalışıyor lakin başarısız olup topu kontrol edemiyor ve top Yusuf'un önünde kalıyor ve gol atıyor. Fakat VAR'daki hakemler, topun defans oyuncusuna çarptığını düşünüp ofsayt kararı veriyor lakin ben böyle düşünmüyorum ve kararın yanlış olduğunu düşünüyorum.

Pozisyonu ben böyle yorumladım. Sizin düşüncelerinizi de merak ediyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Çok net gol bu pozisyonun tekrar değerlendirilmesi bile saçmalık. Kardeşim şu ofsaytı 30 yıldır çözemeyen hakemlerle bu Türk futbolu nasıl ilerleyecek yahu.

Ofsayt. Kaleciden geri dönmesi mi ofsayt olmadığını düşündürüyor ofsayt değil diyenlere?
Trabzonlu futbolcu topa dokunmuyor ki? Şut sonrası kaleciden seken topu defans uzaklaştıramıyor ve Trabzonsporlu futbolcu topa vurup kaleye gönderiyor. O sırada defansın arkasında olması hiçbir şeyi değiştirmiyor. Defans oyuncusu topu kasıtlı olarak uzaklaştırmak istemiş ve becerememiş. Benim bilmediğim bir kural değişikliği mi var?

Ofsayt. Kaleciden geri dönmesi mi ofsayt olmadığını düşündürüyor ofsayt değil diyenlere?
Hayır tabii ki de, yazdığım yazıda da bahsettim; şimdi iki olasılık var bu pozisyonu yorumlamak için:

1-) 1. Olasılıkta top defans oyuncusuna “çarpmış” diye yorumlayacağız, yani defans oyuncusuna duvar diyebiliriz bir önemi yok. Bu yüzden de trezeguet’in ayağından çıktığı anı referans alacağız ve böyle baktığımızıda evet gol ofsayt.

2-) 2. Olasılıkta defans oyuncusu topu “kontrol etmeye çalıştı” olarak yorumlayacağız, böyle dediğimizde ise Yusuf ofsaytta olmuyor çünkü defans oyuncusundan gelmiş oluyor top. Yani gol ofsayt değil.

2 olasılığı da yazdım. (Bundan başka olasılık yok herhalde). Benim düşüncem 1. Olasılık kesinlikle yanlış, ya ben futboldan gram anlamıyorum ya da hakem hatalı. Diyecek bir şey yok hala çok üzgünüm😶‍🌫️

Çok net gol bu pozisyonun tekrar değerlendirilmesi bile saçmalık. Kardeşim şu ofsaytı 30 yıldır çözemeyen hakemlerle bu Türk futbolu nasıl ilerleyecek yahu.
Yalnız hakemler yabancı hocam ☺️

Bence ofsayt değil çünkü defans oyuncusunun bilinçli etkileşimi var topu kontrol etmeye çalışıyor ama beceremiyor sektiriyor. Direk çarpsa ofsayt ama bu gol değil çok araştırdım yoruma açık bir konu tabi, Türk olduğum için değil bence ofsayt değil

Yeni konular

Geri
Yukarı