Tracert değerlerinin analizi

İstanbul'da oturuyorum. Kablolu bağlantı olmasına rağmen pingim çoğu kişiden yüksek 🙁

ping.PNG

İstanbul'da oturuyorum. Kablolu bağlantı olmasına rağmen pingim çoğu kişiden yüksek 🙁

Eki Görüntüle 680851

Dostum senin 2 ve 3. hop MS değerlerin normal değil. Bunun 2 sebebi olabilir, ya kullandığın internet bu test sırasında sınır da tüketim oluyor, ya da hattın FastPath modun da değil. Bağlantı türün ADSL mi VDSL mi ? Kullandığın internet'in bilgilerini yazar mısın detaylı olarak.

Dostum senin 2 ve 3. hop MS değerlerin normal değil. Bunun 2 sebebi olabilir, ya kullandığın internet bu test sırasında sınır da tüketim oluyor, ya da hattın FastPath modun da değil. Bağlantı türün ADSL mi VDSL mi ? Kullandığın internet'in bilgilerini yazar mısın detaylı olarak.
VDSL FastPath modunda. Az önce tekrar baktım kendiliğinden düzelmiş. Sanırım yoğunluk vardı o an.

tracert.PNG

Biraz hortlatıyorum ama konudaki sorundan bende de var, sorun nerde söyleyebilir misiniz? Bir de kablosuz olarak bağlıyım, kablolu ile bağlansam 5-10 ms fark eder mi?
Eki Görüntüle 770186

Bu değerler gayet iyi. Arada ki paket kaybı olan sunucu kronik bir sorundur. Genelde çoğu TTnet altyapısı kullanıcısında görülür. Kablolu bağlantı yapman daha faydalı olabilir. Çünkü şu an bu değerler kablolu bağlantı da daha stabil olur. Kablosuz bağlantı da bazen kopukluklar olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı