PingPlotter değerlerinin analizi

FurkanBos

Centipat
Daha fazla  
Yorumlayacak olan var mı? Hat değerleri ve SNR margin değerleri normal. Wi-Fi ile test yaptım.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    27,5 KB · Görüntüleme: 122
  • 2.PNG
    2.PNG
    28,4 KB · Görüntüleme: 110
  • 3.PNG
    3.PNG
    28,3 KB · Görüntüleme: 114
Son düzenleyen: Moderatör:
Yorumlayacak olan var mı? Hat değerleri ve SNR margin değerleri normal. Wi-Fi ile test yaptım.

Kablonet mi kullanıyorsun yoksa Türk Telekom çıkışlı IP adresimi bu? Bende paket kayıpları yaşıyorum LoL'e ping attığım zamanda belli oluyor.

Dosya Ekleri

• paketloss.png
    paketloss.png
    31,6 KB · Görüntüleme: 110
Kablonet mi kullanıyorsun yoksa Türk Telekom çıkışlı IP adresimi bu? Bende paket kayıpları yaşıyorum LoL'e ping attığım zamanda belli oluyor.

ISS: TTNET. Altyapıda sorun yok. Aşağı yerden gelen kablodan sorun olduğunu düşünüyorum. Dış cephe falan yapılacak.

Kablolumu kullanıyorsun? Kullanıyorsan TT'den kaynaklı bir sorundur o zaman. Kullanmıyorsan kullanman senin yararına paket kaybı yaşıyorsun. Düzelmediyse kablolu ile iptal et TT'yi dünyaya zararı olan bir firma.

Türktelekomun POP noktaları artık ping testlerine karşı firewall kullanıyor. Buda test programlarında paket kaybı olarak görünüyor. Ankastre ile modem arasındaki bağlantıda ek varsa ve eski bir kablo kullanıyorsanız sorun olabilir. İkinci bir seçenek bina içi kablonuz elektrik tesisatı kanalından geçiyorsa kablolarda oluşan manyetik alandan hatta parazitlenme olur ve buda bozulmuş hatalı paketlere sebebiyet verir.

Türk Telekom'un pop noktaları artık ping testlerine karşı firewall kullanıyor. Bu da test programlarında paket kaybı olarak görünüyor. Ankastre ile modem arasındaki bağlantıda ek varsa ve eski bir kablo kullanıyorsanız sorun olabilir. İkinci bir seçenek bina içi kablonuz elektrik tesisatı kanalından geçiyorsa kablolarda oluşan manyetik alandan hatta parazitlenme olur ve bu da bozulmuş hatalı paketlere sebebiyet verir.

Ben Türk Telekom kullanırken 23 ms sabit alıyordum 1.5 ay önce Kablonet'e geçtim pingim 30'lara çıktı ama sürekli çıkışlar inişer oluyor pingimde modemın yanında da Wi-Fi ile bağlansam aynı sorun oluyor ethernetle bağlantı yapınca sıkıntı çıkmıyor ama öylede bağlanma şansım yok bana önerin ne olabilir benim de attığım fotoğrafta 1 2 hostta paket kayıpları gözüküyor yani işin özeti Türk Telekom'dayken 9 yıldır ping problemi çekmedim Kablonet'e geçtim ani fırlayışlar oluyor 60 70'lere driverler ve modem ayarları en iyi şekilde ayarlı.

LoL'de mesela ani ping sorunu yaşıyor musun?

Evet.

Kablolumu kullanıyorsun? Kullanıyorsan TT'den kaynaklı bir sorundur o zaman. Kullanmıyorsan kullanman senin yararına paket kaybı yaşıyorsun. Düzelmediyse kablolu ile iptal et TT'yi dünyaya zararı olan bir firma.

Kablolu kullanmıyorum. Wi-Fi kullanmam mecburum. Ping testleri yaptım. Paket kaybı 0 hepside her türlü.

Türk Telekom'un pop noktaları artık ping testlerine karşı firewall kullanıyor. Bu da test programlarında paket kaybı olarak görünüyor. Ankastre ile modem arasındaki bağlantıda ek varsa ve eski bir kablo kullanıyorsanız sorun olabilir. İkinci bir seçenek bina içi kablonuz elektrik tesisatı kanalından geçiyorsa kablolarda oluşan manyetik alandan hatta parazitlenme olur ve bu da bozulmuş hatalı paketlere sebebiyet verir.

Büyük ihtimalle kablodan. Değiştirmeyi uzun zamandır planlıyordum.

Ben Türk Telekom kullanırken 23 ms sabit alıyordum 1.5 ay önce Kablonet'e geçtim pingim 30'lara çıktı ama sürekli çıkışlar inişer oluyor pingimde modemın yanında da Wi-Fi ile bağlansam aynı sorun oluyor ethernetle bağlantı yapınca sıkıntı çıkmıyor ama öylede bağlanma şansım yok bana önerin ne olabilir benim de attığım fotoğrafta 1 2 hostta paket kayıpları gözüküyor yani işin özeti Türk Telekom'dayken 9 yıldır ping problemi çekmedim Kablonet'e geçtim ani fırlayışlar oluyor 60 70'lere driverler ve modem ayarları en iyi şekilde ayarlı.
Sizin sorun anladığım kadarıyla Wİ-Fİ kaynaklı. Bu sorunun çözümü sağlam bir router kullanmak yada kablo ile bağlanmak. Router seçeneği pahalı bir seçenek ve sorunu %100 çözebilir denemez.

Benim de senin sorununla aynı belli hostta paket kayıpları var denemediğimiz işlem kalmadı ıp bloğundan cıkmak IP adresi değişikliği driver güncelliği ve modem kanal MHz ayarları vs ama çözüm olmadı ve kablo derken hangi kablodan bahsettin?

Sizin sorun anladığım kadarıyla Wi-Fi kaynaklı. Bu sorunun çözümü sağlam bir router kullanmak ya da kablo ile bağlanmak. Router seçeneği pahalı bir seçenek ve sorunu %100 çözebilir denemez.

Kablonet'in wifinde sıkıntı var o zaman Türk Telekom'dayken de Wi-Fi kullanıyordum hem de Xiaomi'nin repeaterini kullanıyordum aksine ping cıkarması gerekirken ping sorunu yaşamıyordum gariplik var işin içinde :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı