Trafik Polisinin Yetkileri Nelerdir?

Bakırköy sahil yolunda çevrildim bir süre önce. Ehliyet, ruhsat istedi, verdim. Kontağı kapa, arabadan in dedi. Ulan dün bir suç mu işledim diyorum ben içimden :D Neyse 2 kişi aradı arabayı, biri bıçak buldu. Artist bir şekilde bunla ne yapıyorsun dedi. Bizde kalsın bu dedi. Alıp envantere atıcak aklınca. Yer miyim ben? Domatesçiyim abi, domates kesiyorum, ekmek param dedim. Derinden girdim mevzuya. Soyle arabayla birlikte beni bastan asagı 5-6 saniye süzdü. İyi, al git dedi. Bastım gittim.

Bu arkadaşlarla anılarım çok böyle :) Nazik olduğunuzda çok uğraştırmıyorlar, çoğu belge kontrolü yapıp geç diyor zaten, nadiren arabamı arayanlar da çıktı işte. Ne kadar az zorluk çıkarırsan, o kadar kolaylaşır işin.

NOT: Bıçağı kimseye saplamak için taşımıyorum. Trafikteki 1 beyin yoksunu yüzünden hayatımı karartacak kadar akılsız ve eğitimsiz değilim. Arabada yemek yerken lazım oluyor, anısı da var, ondan.

Son düzenleme:
Bakırköy sahil yolunda çevrildim 3-4 ay önce. Önce ehliyet, ruhsat istedi, verdim. Kontağı kapa, arabadan in dedi. Ulan dün bir suç mu işledim diyorum ben içimden :D Neyse 2 kişi aradı arabayı, biri bıçak buldu. Artist bir şekilde bunla ne yapıyorsun dedi. Bizde kalsın bu dedi. Alıp envantere atıcak aklınca. Yer miyim ben? Domatesçiyim abi, domates kesiyorum, ekmek param dedim. Soyle arabayla birlikte beni bastan asagı 5-6 saniye süzdü. İyi, al git dedi. Bastım gittim.

Bu arkadaşlarla anılarım çok böyle :) Nazik olduğunuzda çok uğraştırmıyorlar, çoğu belge kontrolü yapıp geç diyor zaten, nadiren arabamı arayanlar da çıktı işte. Ne kadar az zorluk çıkarırsan, o kadar kolaylaşır işin.

NOT: Bıçağı kimseye saplamak için taşımıyorum. Trafikteki 1 beyin yoksunu yüzünden hayatımı karartacak kadar akılsız ve eğitimsiz değilim. Arabada yemek yerken lazım oluyor, anısı da var, ondan.
Bomboş günümü doldurduğun için teşekkür ederim [emoji3]

Airsoft tabanca ve tüfeğini taşırken geren bir olay. Bazıları gülüyor geçiyor, bazıları ise uzun uzun süzüyor.

@Jira Benimle ilgili bir konu değil fakat akşam adamın birinin arabası (modifiyeli) çevirmeye takılmış, polis memurunun biri gerekli evrakları istiyor ama adam evrakları vermemekte direniyor. Avukatımı arayın diyor, bildiğin inatlaşıyor. Polisin burada ne yapmaya hakkı var? Adama isterse ne yapabilir kanun, yönetmelik çerçevesinde.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı