Transcend SSD düşük yazma hızı

ahmetcn1

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart; asrock b550m hdv
işlemci; r5 5600
Ekran kartı; asus dual rx6600 8gb
Ram bellek; gskill flarex 2x8 3200mhz cl16
kasa+psu; msi forge mag 100A
Meslek
yapı denetim şefi
Yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum. Durum bu. Arada bir 230 oluyor tekrar düşüyor. Elektirk kesintisi sonrası bilgisayar kağnı gibi açılıyor fakat reset attıktan sonra düzeliyor.

1616007125889.png

@PossibleTurco hocam bu model hakkında bir bilginiz var mıdır?
Yabancı SSD listesinden baktım bu 220S modeli NVMe olarak gözüküyor. 😳 Sanırım 230S modeli bu. Karıştırmış arkadaş. SMI SM2258 kontrolcüsü var. Crucial MX500 ayarında bir SSD sanırım. 560-520 okuma ve yazma hızları varmış.

Atto ile deneyin hocam. Benim de ilk defa gördüğüm bir SSD. Çok detaylı araştıramadım.

Oyundan sonra deneyip ekran görüntüsünü atacağım. Teşekkür ederim şimdiden.

Yabancı SSD listesinden baktım bu 220S modeli NVMe olarak gözüküyor. 😳 Sanırım 230S modeli bu. Karıştırmış arkadaş. SMI SM2258 kontrolcüsü var. Crucial MX500 ayarında bir SSD sanırım. 560-520 okuma ve yazma hızları varmış.

2 farklı varyasyonu var sanırım, NVMe ve SATA olacak şekilde. Kendi sitesinde falanda gözüküyor çünkü.

2 farklı varyasyonu var sanırım, NVMe ve SATA olacak şekilde. Kendi sitesinde falanda gözüküyor çünkü.
Şurada bir inceleme var bu SSD hakkında. Yabancı listesinde göremeyince bir şaşırdım. DRAM'li bir model aslında. SM2256 kontrolcüsü varmış. Micron'un katman sayısını bilmediğim TLC bellekleri varmış bir de.

Olabilir hocam. SSD kutusunu kaybettiğim için tam adını bilmiyorum. Vatan'dan almıştım.

Şurada bir inceleme var bu SSD hakkında. Yabancı listesinde göremeyince bir şaşırdım. DRAM'li bir model aslında. SM2256 kontrolcüsü varmış. Micron'un katman sayısını bilmediğim TLC bellekleri varmış bir de.
Bende bu siteden bakıyordum, kontrolcü gözümden kaçmış. Fena model değil aslında.

Yazma değeri nasıl bu kadar düşmüş anlamış değilim.
Olabilir hocam. SSD kutusunu kaybettiğim için tam adını bilmiyorum. Vatan'dan almıştım.
Aygıt yöneticisinden gözüküyordu tam modeli. Bakabilirseniz güzel olur.

SSD kutusu önemli değil hocam. SSD'nin resmini çekip atma imkanınız var mı? 220S'in SATA modeli de varmış. İncelemesini yukarıda attım hatta.

Şu an maalesef atamam ama 1-1.5 saat sonra atabilirim.
Bende bu siteden bakıyordum, kontrolcü gözümden kaçmış. Fena model değil aslında.

Aygıt yöneticisinden gözüküyordu tam modeli. Bakabilirseniz güzel olur.
1616009611689.png

Ben de bu siteden bakıyordum, kontrolcü gözümden kaçmış. Fena model değil aslında.

550 MB/s okuma ve 480 MB/s yazma hızları varmış hocam. 120 GB olduğu için hızları daha da düşük olabilir. Bir Firmware güncellemesi olabilir belki. Yazılımı yüklesin SSD'nin oradan bir kontrol etsin arkadaş.

Geri
Yukarı