SSD yazma hızı düşük

Al_46

Hectopat
Ekran Görüntüsü (27).png

Sistemi yeni toplamama rağmen kısa süre içerisinde gözle görülür bir yavaşlık fark ettim ve SSD'ye test yaptım ve çıkan sonuçlar beni çok üzdü. Yapmam gereken bir şey var mı ya da ne yapmalıyım yardım eder misiniz?

SSD'nin konumunu değiştirin ya da hava alan bir noktaya koyun derim. Hiç olmadı kasa kapaklarını açıp bir gözlemleyin, hiç normal değil o kadar yükselmesi.

@Furkaninkosesi Mutlaka olur. Uygun fiyatlı SSD'ler bunlar sonuçta. Yine de belirli modeller gibi arıza riski pek yüksek olmuyor.

Ek olarak: Benim SSD'nin derecesine ne zaman baksam 40 civarı dolaşıyor mesela. Bu aralar havalar gerçekten çok sıcak. Az önce 44 dereceydi SSD.

Yine de alabilen varsa Samsung EVO serisinden başkasına bakmasın bence. Kapasitesi küçük gelmese 240 GB 860 EVO kullanmaya devam edecektim. Laptopa can veriyor şimdilik. :D

SSD'nin konumunu değiştirin ya da hava alan bir noktaya koyun derim. Hiç olmadı kasa kapaklarını açıp bir gözlemleyin, hiç normal değil o kadar yükselmesi.

@Furkaninkosesi mutlaka olur. Uygun fiyatlı SSD'ler bunlar sonuçta. Yine de belirli modeller gibi arıza riski pek yüksek olmuyor.

Tamam dediğinizi uygulayacağpım umarım bir faydası olur.
Peki havaların çok sıcak olması ile ilgisi olabilir mi :D

Yardımınız için teşekkürler. Sanırım ben de öyle yapacağım. Fanlar çok pahalı mı peki?

Hayır, oldukça uygun fiyatlılar.

@Furkaninkosesi Mutlaka olur. Uygun fiyatlı SSD'ler bunlar sonuçta. Yine de belirli modeller gibi arıza riski pek yüksek olmuyor.

Doğrusunuz hocam. Benim de ısınma sorunum var idi özel fan alarak çözdüm ve şu an beni üzmüyor F/P hissini hissedebiliyorum.

@Al_46 mutlaka etkisi olur ama bu kadar zıplamamalı sıcaklığı. Çok kötü bir havalandırması varsa kasanızın ve diğer bileşenlerin arasında sıkıştıysa belki normal denebilir. Biraz ferahlatın etrafını, kasa hava alsın. Düşüş olursa çözümü belli olur. :D.

Aslında pek sayılmaz en önde SSD var ilk hava alan isteriseniz fotoğrafını atarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı