Trap müziğe neden önyargılı yaklaşılıyor?

Morphia

Hectopat
Yer
Ohio
Anlam veremediğim bir durum açıkası, hem yabancı hem Türkçe trap dinleyen insanım.
Hemde yabancı şarkıları çevirdiğim bir sayfam var. Ama ben Türkçe Rap kitlesini sevmiyorum. Sürekli trap'e laf eden bir kesim var.

Türkçe rap küfür, ergen çocuklardan ibaret mi? Dinlemiş olduğunuz şeyin Türkçe Rap olduğuna emin misiniz?
Oysa buyrun 2010'dan sonra gelen Türkçe Rap:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Türkçe rap gittikçe daha da kötüye gidiyor.

+ Rap "ağır" bir tür falan değil bu arada, tabii "ağır"dan ne anladığımız da önemli.

Dünyada kötüye gitmeyen birşey gösterin bana lütfen. Siz 10 yıl önceki aynı siz misiniz?

Rap müzik hiçbir zaman hızlandırılmış küfürlü sesler değildir küfürlü olmayıp da günümüzde hala şarkıyı dinleyince "ne kadar doğru aynı benim hayatım" dediğimiz parçalar var ve gerçek rap müzik için de çok uğraiılıyor emek sadece klip çekmek ve pahalı giyinmek değildir background'ta siyah anlamlı sözleri olan bir parçayı 10 yıl dinleyebilirim rap müzik hayatı anlatır dinlediğinde kendini görmeni sağlar hayatı fark etmeni sağlar dünyanın toz pembe olmadığını anlatır pop müzik ise sadece dışarda ki çiçek böcek aşk meşk olaylarını anlatır ve pahalı giyinerek kulak boyayan müzikten ibarettir.
Bahsettiğiniz rap müzik 2000'lerden 2010'a kadardı. Şu anki rapçiler lüks peşindeler, ya da kıyafetleri gibi eşyalarını satma peşindeler. Çok alakasız olacak ama, örnek verecek olursam; Instagram'a girdiğimde o rapçilerin videoları çıkıyor, bir de altyazı yok mu kayıp giden, öyle çıldırtıyor ki beni. Arkaya da salak hüzünlü melodi. O kadar garip ki! Şu anki rapçiler, kıyaslamak hata ama, bir Barış Manço gibi müzik yapabiliyor mu acaba? Barış Manço'nun anlamlı sözlerine bakın, bir de rapçilerin sözüne. Birbirlerine diss atıyorlar bir de. Ben senin ***. O da cevap veriyor ***. Takipçilerinin çoğu 10-15 yaşında, bu çocuklar küfürü bunlardan öğreniyor işte. İşte bir rapçi nasıl bir nesili etkiliyor. Ayrıca, çok uğraşmaktan kastığınız ne? Söz yazdın tamam, arka plan için ne var? Beat basıyorsun bum bum.

Yok anlam arayarak girmedim ama siz sanki biraz sert girdiniz. :D.

Sertlik değil kimse kimseye karışamaz kimsenin de umrunda değil zaten kimin ne dinlediği sadece doğrular ama bana şahsen şöyle bir
Screenshot_1.png
şarkının bu kadar izlenmesi adaletli gelmiyor.

Günümüzde ve geçmiş yıllarda birçok Türkçe Rap müzik yapan müzisyen içeri alındı, evlerine polisler gitti. Neden mi? Bu adamlar ülkemizin gündemini tüm herkese duyurdu. Ve yıllardır ülkemizde haklı olan şairler sürgüne gönderildi, içeri alındı.

Sertlik değil kimse kimseye karışamaz kimsenin de umrunda değil zaten kimin ne dinlediği sadece doğrular ama bana şahsen şöyle bir Eki Görüntüle 559242şarkının bu kadar izlenmesi adaletli gelmiyor.

Bu şarkı o kadar iyi olmasa da o kadar kötü de gelmiyor bana. O kadar izlenmesinin sebebi herkesin şarkıyla dalga geçmek için girmesi, yorum yazmak için, komik yorumları okumak için girmesidir.

Bahsettiğiniz rap müzik 2000'lerden 2010'a kadardı. Şu anki rapçiler lüks peşindeler, ya da kıyafetleri gibi eşyalarını satma peşindeler. Çok alakasız olacak ama, örnek verecek olursam; Instagram'a girdiğimde o rapçilerin videoları çıkıyor, bir de altyazı yok mu kayıp giden, öyle çıldırtıyor ki beni. Arkaya da salak hüzünlü melodi. O kadar garip ki! Şu anki rapçiler, kıyaslamak hata ama, bir barış manço gibi müzik yapabiliyor mu acaba? Barış manço'nun anlamlı sözlerine bakın, bir de rapçilerin sözüne. Birbirlerine diss atıyorlar bir de. Ben senin ***. O da cevap veriyor ***. Takipçilerinin çoğu 10-15 yaşında, bu çocuklar küfürü bunlardan öğreniyor işte. İşte bir rapçi nasıl bir nesili etkiliyor. Ayrıca, çok uğraşmaktan kastığınız ne? Söz yazdın tamam, arka plan için ne var? Beat basıyorsun bum bum.

İyi hoş da sizin bahsettiğiniz rap müzik değil trap işte trap Instagram sayfalarının keşfette öne çıkmak için kullandığı bir müzik türüdür genelde rap paylaşmazlar çünkü fazla seveni yok ve cok ilgi görmüyor has kitle var.
Bu şarkı o kadar iyi olmasa da o kadar kötü de gelmiyor bana. O kadar izlenmesinin sebebi herkesin şarkıyla dalga geçmek için girmesi, yorum yazmak için, komik yorumları okumak için girmesidir.

Yorum veya dalga geçmek için bile olsa sonucta 50M izlenmeden kazandığı para iyi bir miktar.

Bahsettiğiniz rap müzik 2000'lerden 2010'a kadardı. Şu anki rapçiler lüks peşindeler, ya da kıyafetleri gibi eşyalarını satma peşindeler. Çok alakasız olacak ama, örnek verecek olursam; Instagram'a girdiğimde o rapçilerin videoları çıkıyor, bir de altyazı yok mu kayıp giden, öyle çıldırtıyor ki beni. Arkaya da salak hüzünlü melodi. O kadar garip ki! Şu anki rapçiler, kıyaslamak hata ama, bir Barış Manço gibi müzik yapabiliyor mu acaba? Barış Manço'nun anlamlı sözlerine bakın, bir de rapçilerin sözüne. Birbirlerine diss atıyorlar bir de. Ben senin ***. O da cevap veriyor ***. Takipçilerinin çoğu 10-15 yaşında, bu çocuklar küfürü bunlardan öğreniyor işte. İşte bir rapçi nasıl bir nesili etkiliyor. Ayrıca, çok uğraşmaktan kastığınız ne? Söz yazdın tamam, arka plan için ne var? Beat basıyorsun bum bum.

Dostum bana yeni nesil insanları cinselliğe yönlendiren, lisede hocaya kafa tutarım, kız arkadaşımla beraber olurum, 18 yaşında olmasam da ailemden habersiz kaçamak yaparım, alkol sigara alırım zihniyetini aşılamayan bir yapı, topluluk, film, dizi örneği gösterir misin? Oysa ben sana bunları yapmana karşı çıkan onlarca Gerçek TÜRKÇE RAP müziği gösterebilirim.

İyi hoş da sizin bahsettiğiniz rap müzik değil trap işte. Trap Instagram sayfalarının keşfette öne çıkmak için kullandığı bir müzik türüdür genelde rap paylaşmazlar çünkü fazla seveni yok ve çok ilgi görmüyor has kitle var.
Hiç 10-15 yaş arası tanıdığınız var mı bilmem ama, ne zaman görsem, o iğrenç melodili rap müzikleri açıyorlar. Aşırı popüler. Tiktok ile daha da arttı sağ olsunlar. Ayrıca, rap deyince insanımızın aklına o geliyor. Ben yine de ön yargılıyım. Ama tabii ki fikrinize saygı duyuyorum. 😄
Dostum bana yeni nesil insanları cinselliğe yönlendiren, lisede hocaya kafa tutarım, kız arkadaşımla beraber olurum, 18 yaşında olmasam da ailemden habersiz kaçamak yaparım, alkol sigara alırım zihniyetini aşılamayan bir yapı, topluluk, film, dizi örneği gösterir misin? Oysa ben sana bunları yapmana karşı çıkan onlarca Gerçek TÜRKÇE RAP müziği gösterebilirim.
Ne kadar rap dinleyen arkadaşım varsa hepsinde bahsettiklerin var. Ayrıca gerçek Türkçe Rap nedir ya, gören de yanlış anlaşılmış din zanneder tövbe estağfurullah 😄. Sana benden bir öneri, eski Türk sanatçılarımıza önem var. Bak bir Barış Manço, Cem Karaca, Haluk Levent(yaşayan efsane), Fazıl Say dinle, gör bakalım o öve öve bitiremediğin Türkçe Rap nasılmış? İki saattir ne için yazdığımı belki anlarsın.

Hiç 10-15 yaş arası tanıdığınız var mı bilmem ama, ne zaman görsem, o iğrenç melodili rap müzikleri açıyorlar. Aşırı popüler. Tiktok ile daha da arttı sağ olsunlar. Ayrıca, rap deyince insanımızın aklına o geliyor. Ben yine de ön yargılıyım. Ama tabii ki fikrinize saygı duyuyorum. 😄

Ne kadar rap dinleyen arkadaşım varsa hepsinde bahsettiklerin var.

Önceki yorumlarımdan birinde belirtmiştim, işte o Türkçe Rap'i bilmeden hepsiyle aynı kefeye koyan kişisiniz siz de. LÜTFEN BEYNİNİZİ KULLANIN.

Ne kadar rap dinleyen arkadaşım varsa hepsinde bahsettiklerin var.

Buna da popüler kültür deniyor işte aktif olan kitle trap yoğunluklu ve sadece melodi olarak beğendikleri şarkıları öne çıkarıyorlar ve bum tiktok insta vb gibi platformlarda rap müzikle alakası olmayan karşımıza cıkınca bu ne bicim rap dedirten parçalar oluyor eğer gerçekten trapciler ergen kitlenin ilgisini çekmeyi bırakıp YouTube ve rapi salarlarsa gerçek Türkçe rap şairleri iyi bir yere getirir bence.

Buna da popüler kültür deniyor işte aktif olan kitle trap yoğunluklu ve sadece melodi olarak beğendikleri şarkıları öne çıkarıyorlar ve bum tiktok insta vb gibi platformlarda rap müzikle alakası olmayan karşımıza cıkınca bu ne bicim rap dedirten parçalar oluyor eğer gerçekten trapciler ergen kitlenin ilgisini çekmeyi bırakıp YouTube ve rapi salarlarsa gerçek Türkçe rap şairleri iyi bir yere getirir bence.

13 yaşında bir kuzenim var ve benfero ezhel bilmem ne gibi isimlerin şarkılarını evde söylüyor adı ne aç bakayım diyorum ve fight club falan gibi şarkıları açıyor sebebini sorduğumda cok güzel müzik diyor sözler umrunda değil sadece melodisi kulağına hoş geliyor ve dinliyor. Bu da bunun gibi şarkıların öne çıkmasını sağlıyor günümüzde ki aktif ve yüksek takipcili Instagram sayfaları da bunun üzerinden prim yapıyor.

Geri
Yukarı