Çözüldü TravelMate P2 TMP215-53G-52Dv'e ek HDD takılabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

racooss

Hectopat
Merhaba. Şu an TravelMate P2 TMP215-53G-52dv almayı planlıyorum. Ancak ürünün 8 GB RAM ve 512 GB SSD'si var. RAM bildiğim kadarıyla ekleyebilirim ama ek HDD'den emin değilim. Eklenebilir mi? RAM ve SSD veya HDD eklenmesi durumunda ürün garanti kapsamından çıkar mı? Acer yetkili servislerden yapılması lazım diyor ama yetkili servislerin namı berbat.

Bu linkteki videoda son bilgisayar bu. O videoda boş yer var diyor ama emin olamadım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sol üstte bulunuyormuş, dikkatimi çekmedi maalesef. 2.5 disk slotu var sol üstte, yani takılabilir.

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sol üstte bulunuyormuş, dikkatimi çekmedi maalesef. 2.5 disk slotu var sol üstte, yani takılabilir.

Yardım için çok teşekkür ederim. 2.5 disk slotu dediğiniz şey, normal laptopta el kadar olan diskler değil mi? O konuya çok hakim değilim çünkü.

Bu ürüne bir bakın isterseniz. Teknik servisine de danışın olur mu diye. Eğer olabiliyorsa flex kablo ile SATA disk takılabilir.
Benim şu an kullandığım bilgisayarda 256 GB ssd ve 500 GB hdd mevcut. İkisinin de girişleri ve boyutları aynı. Yani o kablo ile hdd yerine ssd ya da ssd yerine hdd de takabilir miyim?

Yardım için çok teşekkür ederim. 2.5 disk slotu dediğiniz şey, normal laptopta el kadar olan diskler değil mi? O konuya çok hakim değilim çünkü.
Aynen, sadece örnek olarak atıyorum bunun gibi.

Bu arada slot bulunduğuna göre kablo kutunun içinden çıkması gerek, çıkmadı mı? Çıkmadıysa atilan gibi bir kablo almanız gerekiyor.

Benim şu an kullandığım bilgisayarda 256 GB ssd ve 500 GB hdd mevcut. İkisinin de girişleri ve boyutları aynı. Yani o kablo ile hdd yerine ssd ya da ssd yerine hdd de takabilir miyim?
500 gb HDD varsa onu 1 TB yapabilirsiniz. Dediğinize göre SATA 2.5 inç HDD şu an takılı.

Benim şu an kullandığım bilgisayarda 256 GB SSD ve 500 GB HDD mevcut. İkisinin de girişleri ve boyutları aynı. Yani o kablo ile HDD yerine SSD ya da SSD yerine HDD de takabilir miyim?

Takılı olan SSD NVMe SSD'dir, girişleri ve boyutları aynı olmaz yani. HDD yerine SATA SSD takabilirsin. NVMe SSD slotuna HDD takamazsın.

Geri
Yukarı