Tray işlemci alınır mı?

Smtylmz89

Centipat
Daha fazla  
Merhaba herkese iyi sosyaller.

Ryzen 7800x3D satın alma arifesindeyim. Hepinizin bildiği üzere tray işlemciler piyasası kutulu işlemcilere göre daha düşük. Peki sizce bunlara güvenilir mi? Garantisi olmadığı yönünde söylemler okudum. Bu doğru mudur? Daha sonra işlemcide bir sıkıntı yaşarsam muhatap bulamama durumu oluşur mu? Fiyat olarak benim için yüksek bir işlemci alıyorum. Böyle bir durumla karşılaşmak istemiyorum. Bir de fansız kutulu olanlar var. Onlar tercih edilir mi? Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba herkese iyi Sosyaller.

Ryzen 7800x3D satın alma arifesindeyim. Hepinizin bildiği üzere tray işlemciler piyasası kutulu işlemcilere göre daha düşük. Peki sizce bunlara güvenilir mi? Garantisi olmadığı yönünde söylemler okudum. Bu doğru mudur? Daha sonra işlemcide bir sıkıntı yaşarsam muhatap bulamama durumu oluşur mu? Fiyat olarak benim için yüksek bir işlemci alıyorum. Böyle bir durumla karşılaşmak istemiyorum. Bir de fansız kutulu olanlar var. Onlar tercih edilir mi? Yardımcı olursanız sevinirim.

Tray fansız alınır ama güvenilir yerden al

Tray işlemcilerin kutulu işlemcilerle arasında teknik olarak bir fark yok, garanti konusunda intelin tray işlemcilerinde garanti sürelerinin bazı serilerde daha kısa olması gibi durumlar var. Amd işlemcilerde de garantiler oluyor fakat satıcıyla iletişime geçip sormanız daha mantıklı, genelde bildiğim kadarıyla Amd tray işlemcilerde distiribütör garantisi oluyor.

Misal intelin tepsi (tray) işlemciler konusunda ki politikası :

Tepsi İşlemcileri için garanti politikası

Garanti, satın aldığınız yerde verilmektedir.

• Tepsi İşlemcileri için Intel genellikle yalnızca Orijinal Ekipman Üreticileri ( OEM'ler ) ve Intel yetkili distribütörleri gibi doğrudan müşterilere bir yıllık sınırlı garanti sunar . OEM sistemlerinde bulunan Intel işlemciler, OEM üreticisinin garantilerine tabidir ve genellikle doğrudan Intel tarafından desteklenmez. Garanti desteği için OEM'inizle veya distribütörünüzle iletişime geçin .
  • 12. Nesil Intel® Masaüstü tepsi işlemcilerinden başlayarak, Intel'in doğrudan müşterilere (OEM'ler ve Intel yetkili distribütörleri) yönelik sınırlı garantisi üç yıla uzatılmıştır. Garanti, satın aldığınız yerde verilmektedir. Üç yıllık sınırlı garanti, Masaüstü Intel İşlemcilerin önceki nesilleri için geçerli değildir.
  • Satıcılar, entegratörler ve son kullanıcılar için garanti, satın aldığınız yerde sağlanır.
  • Intel® Veri Merkezi Sistemlerine (Intel® DCS) önceden yüklenmiş tepsi işlemcileri genellikle üç yıllık sınırlı garantiye sahiptir. Bu ürün özetinden daha fazlasını öğrenin .

Alinir. Diğerinden tek farki tek farki kutusuz olmasi. İlk sistemimde bulunan islemcim tray di. 4 yil kullandim. Yeni islemcimi de tray aldim. Kutu takintin yoksa al gitsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı