Tray işlemci performansı yukseltir mi?

Ubeydullah44

Centipat
Daha fazla  
Benim PC'deki işlemci i3. daha üst tray alsam performans icin yeter mi? Yoksa komple mi almam lazım Performans'ın yükselmesi için.

Benim PC'deki işlemci i3. daha üst tray alsam performans icin yeter mi? Yoksa komple mi almam lazım Performans'ın yükselmesi için.
Tray ile Kutulu arasindaki fark, birisi kutusuz (bazen de sogutucusuz), birisi kutulu. Islemci ayni alakasi yok. Sizin i3 de hangi i3, i3 12100 ile i3 10100 arasinda daglar kadar fark var.

i3 10. Nesil

10100

Hocam tray ile kutulu arasında bir fark yok sadece trayda fan olmaz diye biliyorum eğer işlemcinizi yükseltmek istiyorsanız size 12100F önerebilirim eger bütçeniz biraz da olsa geniş ise i5 12400F öneririm tabii anakart değişikliği de yapılması gerekiyor

Hocam tray ile kutulu arasında bir fark yok sadece trayda fan olmaz diye biliyorum eğer işlemcinizi yükseltmek istiyorsanız size 12100F önerebilirim eger bütçeniz biraz da olsa geniş ise i5 12400F öneririm tabii anakart değişikliği de yapılması gerekiyor

Bende onu merak ediyordum. Yanlış anlatmışım demek. i5 veya i7 tray işlemci alinmaz demek. Diğer seyleri var fan vs. Sadece tray islemciyi değiştirsem nasıl olur diye merak ediyordum. Performansını arttırmı diye

Peki sisteminiz nedir? Ekran kartı, RAM vs.

1 GB ekran kartı 8 GB RAM

Bende onu merak ediyordum. Yanlış anlatmışım demek. i5 veya i7 tray işlemci alinmaz demek. Diğer seyleri var fan vs. Sadece tray islemciyi değiştirsem nasıl olur diye merak ediyordum. Performansını arttırmı diye

1 GB ekran kartı 8 GB RAM
İslemciyi i5 yapacagınıza gidin 8gb daha RAM alın. Bir de ekran kartını değiştirin.

8 GB'a 2 veya 4 GB RAM taksam olur mu? 8 GB kullanıyorum.
Olur ama mhz ve zamanlama ikisindede aynı olması lazım yoksa çok sorun çıkarır.
Ayrıca i5 ve yeni anakart alacak paranız varsa bir tane 8GB RAM'e paranız yeter.
Bütçeniz nedir?

Geri
Yukarı