Çözüm R5 7600 tray işlemci güvenilir mi?

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 2600
MSI B450 M M2-V2 Anakart
MSI RTX 2060 GAMİNG Z
2X16 GB RAM CORSAİR
Meslek
VIDEOGRAPHER
Anakart
MSI PRO B650M-A WIFI AMD B650 Soket AM5 DDR5 6400(
Sistemimi yükseltemeye karar vermiştim ve onun için makale açmıştım.

İncehesap'tan R5 7600 tray işlemciyi 6.550 TL'ye aldım. Fakat ürünü paketlemesi çok özensiz ve dandikti. Kutusuz ürün olduğu için küçük yüzük kutusunun içine koymuşlar. Faturasını kestirmiştik yanın da faturaın çıktısı vardı ama işlemcinin garanti belgesi gelmedi, normalde gönderiyorlar mı yoksa faturası sadece yeterli mi? Bir de tray işlemciler de PC'ye taktıktan sonra dikkat etmemiz gerekenler nedir bilen varsa yardımcı olabilir mi?

AMD Ryzen 5 7600 3.80GHz 6 Çekirdek 38MB Önbellek Soket AM5 Tray İşlemci

Yaptığım araştırma sonucunda garani durumunu kendim internetten sorguladım.
Amd'nin resmi garanti sorgulama sitesinden kontrol etim fakat tray işlemci toptan satıldığı için işlemciyi satın aldığın yere başvur diye yazıyor. Sonrasında bu konuyu gördüm.
Benim İncehesap'tan satın aldığım R5 7600 tray işlemcinin garanti durumunu endeksbilisim-garanti-sorgudan sorgulayarak buldum.
Garantisi olduğu ve garanti kayıt tarihi.
Çıkış Tarihi30/11/2023
Garanti Bitiş Tarihi29/11/2025

Olarak gözüküyor. Sonuç olarak kendim aramalarım sonucunda buldum. İhiyacı olana belki yardımcı olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemimi yükseltemeye karar vermiştim ve onun için makale açmıştım.

İncehesap'tan R5 7600 tray işlemciyi 6.550 TL'ye aldım. Fakat ürünü paketlemesi çok özensiz ve dandikti. Kutusuz ürün olduğu için küçük yüzük kutusunun içine koymuşlar. Faturasını kestirmiştik yanın da faturaın çıktısı vardı ama işlemcinin garanti belgesi gelmedi, normalde gönderiyorlar mı yoksa faturası sadece yeterli mi? Bir de tray işlemciler de PC'ye taktıktan sonra dikkat etmemiz gerekenler nedir bilen varsa yardımcı olabilir mi?

AMD Ryzen 5 7600 3.80GHz 6 Çekirdek 38MB Önbellek Soket AM5 Tray İşlemci

Yaptığım araştırma sonucunda garani durumunu kendim internetten sorguladım.
Amd'nin resmi garanti sorgulama sitesinden kontrol etim fakat tray işlemci toptan satıldığı için işlemciyi satın aldığın yere başvur diye yazıyor. Sonrasında bu konuyu gördüm.
Benim İncehesap'tan satın aldığım R5 7600 tray işlemcinin garanti durumunu endeksbilisim-garanti-sorgudan sorgulayarak buldum.
Garantisi olduğu ve garanti kayıt tarihi.
Çıkış Tarihi30/11/2023
Garanti Bitiş Tarihi29/11/2025

Olarak gözüküyor. Sonuç olarak kendim aramalarım sonucunda buldum. İhiyacı olana belki yardımcı olurum.

Tray ya da tray değil bir farklılık yok takma ve kullanma sürecinde.

Geri
Yukarı