Trendyol/Amazon'dan alınan tablet iade edilebilir mi?

Anladığım kadarıyla " koşulsuz iade " diye bir şey duymadınız sanırım.

Şimdi kendinizi bir satıcı olarak görün. Sıkıntısız bir ürün sattınız ve alıcı 1 hafta sonra bu benim işimi görmüyor deyip iade etti. Siz 2. ele düşmüş sıkıntısız cihazı geri alır mısınız? Satıcılar ile görüşün derim. Koşulsuz iadenin tam manasını araştırın. Kullanılmış ve bir problem olmadan kimse iade almıyor. Bu dediğinize istinaden; Apple Watch 7 ile 8 arasında kaldım. O zaman bende alıp 1'er hafta deneyim hangisi güzelse onunla devam edeyim böyle bir şey mümkün mü sizce? Bahsettiğiniz ‘koşulsuz Iade'nin şartları var satıcı ürünün açıklamalarında bu şartları belirtir her zaman. Satıcı belirtmemiş ise site kesin belirtmiştir.

Benim bildiğim ve tecrübelerime dayanarak; eğer ki cihazda geldiğinde bir hata kusur, ilerleyen süreçte yazılımsal bir hata olmadığı sürece iade almıyorlar.

Şöyle bir ihtimalki ürune bir zarar kutusu acilmadigi vs durumlarda iade alinabilir ama Amazon'da iade şartları da aşagi yukarı ayni sayilir.

Şimdi kendinizi bir satıcı olarak görün. Sıkıntısız bir ürün sattınız ve alıcı 1 hafta sonra bu benim işimi görmüyor deyip iade etti. Siz 2. ele düşmüş sıkıntısız cihazı geri alır mısınız? Satıcılar ile görüşün derim. Koşulsuz iadenin tam manasını araştırın. Kullanılmış ve bir problem olmadan kimse iade almıyor. Bu dediğinize istinaden; Apple Watch 7 ile 8 arasında kaldım. O zaman bende alıp 1'er hafta deneyim hangisi güzelse onunla devam edeyim böyle bir şey mümkün mü sizce? Bahsettiğiniz ‘koşulsuz Iade'nin şartları var satıcı ürünün açıklamalarında bu şartları belirtir her zaman. Satıcı belirtmemiş ise site kesin belirtmiştir.
Evet satıcı ile görüşmek lazım. Doğrudan Amazon'dan alacağım zaten, üçüncü kişi satıcıya güvenemem o konuda. Amazon'la görüştüm. Amazon sağolsun esneklik sağlıyor. Mutlaka kusurlu olması gerekmiyormuş. Beklentini karşılamıyorsa da iade kabul ediyorlarmış.

Tanıdığım birisi amazondan 3 ay boyunca farklı farklı telefonlar alıp kullandı iade etti. Sonra sevdiğini sipariş etti. Amazon kendi satıyorsa bu mümkün gibi.

Tanıdığım birisi amazondan 3 ay boyunca farklı farklı telefonlar alıp kullandı iade etti. Sonra sevdiğini sipariş etti. Amazon kendi satıyorsa bu mümkün gibi.
SAnırım Amazon bu konuda en esnek davrananlardan biri. Kötüye kullananlar da olabilir tabii. Ben de daha önceden iadesi kabul edilmeyebilecek bir ürünü iade etmiştim aslında. O yüzden biraz daha güveniyorum Amazon'a.

Cayma hakkı, online satın alma dezavantajını engellemek için ortaya çıkmıştır (günümüzde yavaş yavaş bu dezavantaj kalkıyor ve 2024 yılından itibaren de cayma hakkı teknolojik ürünler için kalkacak). Ürünü deneyemediğin için kutuyu sorunsuzca açabilir, uygulamalar indirip kurabilir ve denedikten sonra istersen iade edebilirsin. Bu demek değil ki istediğin gibi 13 gün kullan 14. Gün iade et, satıcıyı koruyan haklarda var.

Amazonda kulaklık konusunda bile hiçbir sorun çıkartmıyorlar ama Trendyoldan alışveriş yaparsanız da arkanızda kapı gibi hakkınız var.

Geri
Yukarı