Trendyol güvenilir mi?

Trendyol'un bu konularda satıcılara çok baskı uyguladığını biliyorum. Yine de tabii ki dikkatli olmak gerekli.

Hayır, Trendyol sözde baskı uyguluyor olabilir ama faturasız ürün bile yolluyorlar. Trendyol üzerinden giyim ürünleri satıyorum ve eğer bir iade ederken ürününü defo vs. olarak seçim yapıp iade ederken de fotoğrafla desteklemezseniz satıcı sizi süründürür. Çok fazla kafasına göre takılan satıcı mevcut ve bu yüzden bilinmedik satıcıdan bu tarz herhangi bir platformda alışveriş yapmak sakıncalı.

Mobil uygulama üzerinden değil de mobil ve masaüstü web siteleri için Trendyol yeni bir özellik getirdi. Artık satıcının sattığı ürüne yorum yapılırsa satıcı sayfasından da rahatlıkla görülebiliyor ve ne zamandır Trendyol üzerinde satış yaptığı gibi detaylar da gözüküyor. Aklınıza takılan bir şey varsa da ürün sorusu olarak sorabilirsiniz. Her satıcı soruları yanıtlamayabiliyor (özellikle büyük markalar pek yanıtlamaz Zara, Pull and Bear vs. gibi) ama bu soruları yanıtlamaları için aslında 12 saat gibi bir süreleri var. Soruları yanıtlamazlarsa satıcı puanına etki ediyor ve hiç soru yanıtlamazsa ve her anlamda 10/10 bir satıcı olsa bile puanları örneğin 7-8'e falan düşebiliyor. Eğer güvenilir bir satıcıysa cevap verir diye düşünüyorum. Ürünün açıklamasında yazıyor demo muhabbeti ama tam olarak ne için Cover'ı Demo'dan sökün demişler anlamadım. Bunu soru olarak sorun ve cevap alırsanız sipariş vermeyi düşünün ancak ben bildiğim bir büyük satıcı yoksa eğer Trendyol üzerinden imkanı yok elektronik ürün siparişi vermem. Kendim giyim ürünü satıyorum bu platforma ve bu zaman kadar 3-4 kere bilindik satıcılardan alışveriş haricinde kullanmadım. O yüzden dikkatli olun ve satıcıya ürün sorusu sorun. Aşağıda paylaştığım fotoğraflardan satıcı profilini, demo açıklamasını ve soruyu nereden sorabileceğinizi işaretledim. Soru sormak için ğye olmalısınız, gayet basit bir işlem.

Dosya Ekleri

• 717AEC63-9225-4B88-B860-1597528B9285.jpeg
    717AEC63-9225-4B88-B860-1597528B9285.jpeg
    54,6 KB · Görüntüleme: 14
  • 31F24379-8CC4-4B71-9B61-B4ABC6B2EE6D.jpeg
    31F24379-8CC4-4B71-9B61-B4ABC6B2EE6D.jpeg
    69,3 KB · Görüntüleme: 15
Herhangi bir problem yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı