Trendyol kurye eylemi büyüyor

Bu humanist tayfa hayal dünyasında yaşamaya devam etsin o yumurta bir gün size de dayanır o zaman ağladığınızda sesinizi umarım kimse duymaz. Şu ülkede bırakın hakkını aramayı onu zaten beceremiyoruz itiraz edemiyoruz ama utanmadan bir de bir avuç emekçi hakkını arıyor ona muhalefet oluyoruz. Çok at gözlüklü bir milletiz.

Evet senin hatan İstanbul gibi büyük şehirlerdeki yapılaşma hakkında bir fikrin olmadan yorum yapıyorsun sizin orada bütün şehirde çalışan kurye sayısı bizim bir semtimiz ile eşittir ha bu arada antebe gitmesem askerlik yapmasam inanacağım bu dediğine, sen lüks bir dairedesin diye herkesi kendin gibi görmenin manası yok.

35 yıllık binada oturuyorum dostum, ne lüxü:D Türkiye İstanbul'dan ibaret değil. Çarpık kentleşmeye sahip katledilmiş bir şehir yerleşimiyle. Benim hatam dedim kabullendim, büyütme olayı.

35 yıllık binada oturuyorum dostum, ne lüxü:D Türkiye İstanbul'dan ibaret değil. Çarpık kentleşmeye sahip katledilmiş bir şehir yerleşimiyle. Benim hatam dedim kabullendim, büyütme olayı.
Yazdığım cümleyi iyi okusaydın eğer,
gibi büyük şehirlerdeki yapılaşma hakkında
Ne demek istediğimi anlardın. Sadece İstanbul değil bütün büyük şehirlerde bu konular geçerli. Ha bu arada evet Türkiye İstanbul'dan ibaret. Bütün ticaret bütün yatırım bütün boş beleş şeyler bütün ülkenin gündemi İstanbul'dan çıkıyor üzgünüm.

Siparişler gelmese aç kalırlar zaten. Onu ben de anlamıyorum :D
Forumda çoluk çocuk var hocam çok takılmayın.
Ağzına ballı kaşık tutulan zorluk görmemiş insan çalışanın derdinden ne anlasın. 😶
Şu günlerde doğalgaz+ elektrik+ su neredeyse 1.500 TL'yi buluyor üzerine beslenme ve barınma masraflarını da ekleyince asgari ücret kime yetsin?

Yazdığım cümleyi iyi okusaydın eğer,

Ne demek istediğimi anlardın. Sadece İstanbul değil bütün büyük şehirlerde bu konular geçerli. Ha bu arada evet Türkiye İstanbul'dan ibaret. Bütün ticaret bütün yatırım bütün boş beleş şeyler bütün ülkenin gündemi İstanbul'dan çıkıyor üzgünüm.

1.5 milyonluk bölgeye hizmet veren ve hizmet verdiği bölge zengin ile orta kesim olan sistemin çalışan sayısı olarak bu kadar küçümseneceğini sanmıyorum ki yollarda sürekli olarak getir kuryeleri bulunuyor. Her neyse siz beni ben sizi anlayamayacağım diyerek konuyu kapatsam bizim adımıza daha iyi olacaktır.

Her binada 5 kat çıksalar mı? Asansör sanırım ilahi bir güç sizin için. 2022 yılında asansör olmayan kaç bina sakini bu tarz hizmetleri kullanabilecek durumda sizce? Birçoğu gün boyu asansörsüz binayla bile karşılaşmıyor muhtemelen. Ne bu sürekli kurye ajitasyonu ya?

Her binada asansör olmayabiliyor. Asansör dolu olabiliyor. Kuryelerin kargolucaların giremediği binalar oluyor. Kuryelerin mesleği hiç de kolay değil.
Forumda çoluk çocuk var hocam çok takılmayın.
Ağzına ballı kaşık tutulan zorluk görmemiş insan çalışanın derdinden ne anlasın. 😶
Şu günlerde doğal gaz+ elektrik+ su neredeyse 1.500 TL'yi buluyor üzerine beslenme ve barınma masraflarını da ekleyince asgari ücret kime yetsin?

Artı olarak şu aralar çoğu faturaya zehir kadar zam yapıldı. Bu tarz çoluk çocuk kuryelerin taş kemirip köpek niyetine bunların altında hav hav diye gezinmelerini istiyor. Kuryelere ayrı bir fetişleri varsa bilmiyorum :D
Nerede cahil cühela buraya toplanmış arkadaş kuryenin kazandığı 10-11 K paraya göz koymuşsunuz anlamadığınız şey bu adamların masrafı ve giderleri kendileri tarafından karşılanıyor adam asgari maaştan az geçiyorsa eline ve günde 15 16 saat motor üstünde binaları çıkıyorsan en az 7 8K kazanman lazım bunu çok gören gitsin mısır piramitlerinde çalışsın.

Bu tarz insanlar sadece para altında büyümüş ve ellerinde çok olduğu için herkeste var sanıyorlar. İnsanlar çalışmadan anlayamaz çalışanın halini. Benim de ailem varlıklı çok şükür yediğim önümde yemediğim arkamda ama ben kazanmadığım parayı yemedim. Hiçbir zaman isteklerimi aileme yaptırtmadım. Her zaman işçilerin yanındaydım ve nasıl bir yoksulluk içinde olduklarını gözlerimle gördüm. İçim parçalanıyor böyle gördükçe onları. Anlamalarını beklememiz imkansız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı