Boğaziçi üniversitesi öğrencilerinin rektör eylemi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Boğaziçi öğrencileri, üniversitelerine atanan rektörü istemediklerini belirtmek adına bugün okullarına gitmişlerdir.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210104-151309_Instagram.jpg
    Screenshot_20210104-151309_Instagram.jpg
    62,1 KB · Görüntüleme: 153
  • Screenshot_20210104-151306_Instagram.jpg
    Screenshot_20210104-151306_Instagram.jpg
    91,8 KB · Görüntüleme: 164
Zaten istemedikleri nokta bu. Bu zamana kadar birçok Boğaziçi okuyan insanla tanıştım düşünceleri tamamıyla aynı bu devletin yöneticisi partiden şikayetçi ve istemiyor üniversitelerine de geldiği için şikayetçiler.
Bakın anlamıyorsunuz galiba. Burada atanan kayyum rektör CHP milletvekili olsaydı o zaman normal mi olacaktı? Siz sizin gibilerin kafasını gerçekten anlayamıyorum.

İnsanları anlamıyorum grev, protesto yapsınlar yapılması gerekiyorsa yapılır fakat bu çok önemli bir mesele değil olsa bile kalabalık oluşturarak virüsün yayılmasını hızlandırmaktan çok önemli değil.

Keşke seslerini böyle duyurmaya çalışmasalardı.

Evet istemedikleri nokta da bu olduğunu biliyorum. Fakat adamın AKP geçmişi olması bu isyanın ateşine çok odun atıyor.

Odun atmaması gerek aslında. A Partisi veya B partisi hiç önemli değil. B partisi de kayyumla gelse A partisi de gelse seçim yapılması gerekiyor. Ama keşke sosyal mesafeye uyarak yapsalardı. Hatta ne bileyim başka yollarla haklarını arasalardı yani. Bir adam atandı diye sokağa çıkmak, bilemiyorum.

Bakın anlamıyorsunuz galiba. Burada atanan kayyum rektör CHP milletvekili olsaydı o zaman normal mi olacaktı? Siz sizin gibilerin kafasını gerçekten anlayamıyorum.
Kesinlikle bu kadar şiddetli olmayacaktı. AKP isminin geçmesi büyük bir rol oynuyor bu eylemde. Yine eylem olacaktı ama emin olun binlerce kişi sokağa dökülmezdi.

Evet istemedikleri nokta da bu olduğunu biliyorum. Fakat adamın AKP geçmişi olması bu isyanın ateşine çok odun atıyor.

Zaten biliyorum kayyum sebep olduğunu. Üstte yazdım neden böyle dediğimi. Ben olayı bir yere getirmiyorum ki?
Hocam ben sizin mesajınızı alıntılamaya çalıştım ancak eklemeyi unuttum. Orada bahsettiğim:

Bak bu arkadaş ne güzel açıklamış
Kişi sizdiniz.

Kardeşim üstte dile getirdim zaten bu Üniversiteye dışardan adam gelmediğini adam da dile getirdi adamın geçmişiyle daha da kuvvetleniyor.

Odun atmaması gerek aslında. A Partisi veya B partisi hiç önemli değil. B partisi de kayyumla gelse A partisi de gelse seçim yapılması gerekiyor. Ama keşke sosyal mesafeye uyarak yapsalardı. Hatta ne bileyim başka yollarla haklarını arasalardı yani. Bir adam atandı diye sokağa çıkmak, bilemiyorum.
İşte aranan düşünce bu. Bu kadar basit olay.

Evet böyle olması gerek ama günümüz gençliğinin çoğu CHP sevdiği için maalesef kayyum taraftarlığı olacaktı elbette. AKP'li değilim, CHP'liyim.
Yanlış işte bu davranışlar.
Evet yanlış.
Hocam ben sizin mesajınızı alıntılamaya çalıştım ancak eklemeyi unuttum. Orada bahsettiğim:

Kişi sizdiniz.
Evet bunu fark ettim zaten.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı