Trendyol Sahtekarlığı

luigi

Kilopat
Daha fazla  
1 Mayıs günü Trendyol üzerinden bilgisayar parçalarını topladım ve sistem açılmadı. Anakartın arızalı olduğunu tespit edip, iade olarak geri gönderdim. Trendyol tarafından 25 Mayıs günü bana ürünün kullanıcı tarafından bozulduğu, ürünün alt tarafına bir sıvı döküldüğü söylendi. Böyle bir durum yok. Ürünün bana geldiği hali öyleydi. Konusunu da açmıştım zaten görebilirsiniz. 25 Mayıs günü reddedilen ürünün bana geri gönderileceği belirtildi fakat 30 Haziran oldu ürün bana gönderilmedi. Bu süreçte müşteri hizmetlerine defalarca bağlandım, her seferinde kargoya verilmediği ve en yakın zamanda sizlere ulaştıracağız dendi. Şimdi buraya kadar bir sıkıntı yok, ürünün iadesini kabul etmeyebilirler, pandemi dolayısıyla geri gönderim süresi uzamış olabilir. Dün tekrardan Trendyol sitesine girdiğimde önceki siparişler kısmında iade ettiğim anakart için tekrardan bir iade talebi oluşturulduğunu gördüm. Müşteri temsilcisine bağlandım, bu görüşmede bana ürünün tedarikçi firmaya 27 Haziran tarihinde ulaştığını, kargo şirketi tarafından yaşanan sorun sebebiyle benden özür dilediklerini iletti. Şimdi sevgili arkadaşlar, bu ürün 27 Haziran günü tedarikçiye ulaştıysa bana 25 Mayıs günü iadeniz reddedildi, kullanıcı hatası sebebiyle bu ürünü almıyoruz cevabını nasıl verdiler?

1 Mayıs gününden günümüze kadar olan süreçteki tüm müşteri temsilcisi konuşmalarının görüntülerini çekmiştim. İyi ki çekmişim. Doğruca tüketici hakem heyetine gideceğim. Buraya bunları yazma amacım, hem bu firma üzerinden alışveriş yapmayı düşünenlerin tekrar düşünmeleri ve de bu sahtekarlıklarının olabildiğince çok insan tarafından görülmesi.

Geçmiş olsun. Ben de Trendyol üzerinden topladım parçalarımı, daha yeni. Teknoloji biraz şans işi, insanlar arası etkileşim de artık yok denecek kadar az. Yorma kendini, inşallah çözersin.

Trendyol üzerinden satış yapan bir satıcıdan aldım ürünleri.

En azından o satıcının dükkan ismini konuya ekleyebilirsin. Konudan satışı yapan ve ürünleri gönderen Trendyol'muş gibi bir anlam çıkıyor burada. Eksik kalmış.

Geçmiş olsun. Ben de Trendyol üzerinden topladım parçalarımı, daha yeni. Teknoloji biraz şans işi, insanlar arası etkileşim de artık yok denecek kadar az. Yorma kendini, inşallah çözersin.
Şans işi tabi fakat sahtekarlık yaptıkları gerçeğini değiştirmiyor. Anakart bozuk olduğu için işlemci de elimde kaldı. Teknik servisinden aldığım sağlamdır raporu ile iadeye gönderdim, işlemciyi de kabul etmediler😀. Sebebi de ürün kullanılmış güya. Kullanacak anakart verdilerde ben de işlemciyi kullanabildim sanki.
En azından o satıcının dükkan ismini konuya ekleyebilirsin. Konudan satışı yapan ve ürünleri gönderen Trendyol'muş gibi bir anlam çıkıyor burada. Eksik kalmış.
Benim muhatabım satıcı değil Trendyol firması. Tabi ki de Trendyol'un ismini yazacağım. Bana ürünü inceledik, kullanıcı hatası var diyen satıcı değil Trendyol.

Şans işi tabi fakat sahtekarlık yaptıkları gerçeğini değiştirmiyor. Anakart bozuk olduğu için işlemci de elimde kaldı. Teknik servisinden aldığım sağlamdır raporu ile iadeye gönderdim, işlemciyi de kabul etmediler😀. Sebebi de ürün kullanılmış güya. Kullanacak anakart verdilerde ben de işlemciyi kullanabildim sanki.

Benim muhatabım satıcı değil Trendyol firması. Tabi ki de Trendyol'un ismini yazacağım. Bana ürünü inceledik, kullanıcı hatası var diyen satıcı değil Trendyol.

Ürünü satıcıya göndermen gerektiğini düşünüyorum, konuda satıcıya geri gittiğini yazmışsın Trendyol inceleyemez ürünü bu durumda. Satıcı ürünü inceledim bir sorun yok dediyse Trendyol sana satıcının dediğini iletmiştir örneğin.

Satıcıyı korumaya çalışmanın ve ismini gizlemenin sebebi nedir?

Satıcının adını verirseniz daha iyi olur bunu okuyan birisi belki o satıcıdan almaktan kurtulur. Başlık yanlış bu arada Trendyol'un suçu değil satıcı sorunu.

Geri
Yukarı