Trendyol'dan alınan 750 TL'lik parfümün sahteliği nasıl kanıtlanır?

Buna benzer bir durumu hepsiburada ile yaşadım. Nike Airforce almıştım fakat ürünün orijinal olmadığı daha ilk anlarda gözüme çarptı. Nike mağazalarına sordurdum, onlar da ürünün orijinal olmadığını teyit edince ürünü iade etmek istedim. İade konusunda problem yaşayınca ben de hemen Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurdum. Satıcı beni birkaç gün içerisinde aradı ve yalanları saymaya başladı. Yok işte efendim bu ürünler Vietnam'da üretiliyor o yüzden size öyle gelmiştir yok şudur budur derken uzlaşmaya gitmediğimi görünce iadeyi mecburen kabul etmek zorunda kaldılar, bu sayede paramı geri alabildim. Hepsiburada ise bu durumu bilmesine rağmen hala bu ayakkabıların satışına izin veriyor, aynı durum Trendyol için de geçerli. Bu tarz ürünlerin sahteliği bilinmesine rağmen müsaade ediliyor. Sizlere tavsiyem eğer ki iadeyi kabul etmiyorlarsa Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurun. Bunun öncesinde Trendyol müşteri hizmetlerini arayın. Durumu açıkça belirtin, hangi yolları izleyeceğinizden haberdar edin. Onlar da bir şekilde uzlaşmak isteyeceklerdir.

Geri
Yukarı