Trendyol'dan Alınan Telefonun İadesi

• Konuyu başlatan enbzk
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 976

enbzk

Femtopat
Daha fazla  
Trendyol Üzerinden tarih: 17 Mart 2022 - 20:47 Xiaomi 11T Telefon aldım. Telefon elime 21 Mart 2022 Tarihinde saat: 15:53'te ulaştı.

Telefonun hoparlörü yeterli ses çıkarmadığı için telefonu iade etme kararı aldım. Çünkü yoğun iş tempomdan dolayı sürekli telefonla konuşmak zorunda kalıyorum ve bu telefon benim ihtiyacımı görmüyor. Telefonla konuşurken ara ara sürekli kapanıyor. Uzun devamlı bir görüşme sağlayamadığım için 23 Mart 2022 akşamı Trendyol'dan iade talebinde bulundum.

Ve satıcı firmaya eksiksiz gönderimini sağladım.

Fakat satıcı firma ürünümü iade almadı.

"İade reddedilme sebebi: Yeniden satışa uygun olmaması".

Sebebi bu şekildedir.
Bu konu hakkında yorumlarınızı rica ederim.

Telefon, paket içeriği ve kutuya zarar vermediğiniz sürece iade hakkınız var SIM kart takmış olsanız bile. Bu satıcının ahlakına kalıyor, siz eğer gönderirken her şeyin sağlam ve kusursuz şekilde olduğuna dair fotoğraf, video çektiyseniz THH 'e başvurup paranızı alırsınız ama öyle bir kanıtınız yoksa ve satıcı da kutuyu yırtar, telefonu çizer veya herhangi bir şey yaparsa işler biraz karışır.
Yine de önce trendyol'un kendisiyle görüşün.

Satıcıyla değil Trendyol ile iletişime geçerek şansını deneyebilirsin.

Trendyol ile iletişime geçtim. Fakat Trendyol aynı sebeple iade alınamayacağını söyledi.
Telefon, paket içeriği ve kutuya zarar vermediğiniz sürece iade hakkınız var SIM kart takmış olsanız bile. Bu satıcının ahlakına kalıyor, siz eğer gönderirken her şeyin sağlam ve kusursuz şekilde olduğuna dair fotoğraf, video çektiyseniz THH 'e başvurup paranızı alırsınız ama öyle bir kanıtınız yoksa ve satıcı da kutuyu yırtar, telefonu çizer veya herhangi bir şey yaparsa işler biraz karışır.

14 günlük koşulsuz iade neoldu? THH'ye başvurun.
Ben 12 gün kullandığım, pedini bile yıprattığım bir kulaklığı iade ettim N11'e.
Trendyol'dan yaptığım 2-3 alışverişte sorun yaşadığım için Trendyol kullanmıyorum.

Telefonun hiç bir yerine ve paketine zarar gelmedi. Gerekli video ve fotoğrafları çektim. Bana geldiği şekilde geri gönderdim. Şuan satıcı tekrar kargoya verdi. Gelmesini bekliyorum. THH başvuru yaptım bakalım. Teşekkür ediyorum

Telefonun hiç bir yerine ve paketine zarar gelmedi. Gerekli video ve fotoğrafları çektim. Bana geldiği şekilde geri gönderdim. Şuan satıcı tekrar kargoya verdi. Gelmesini bekliyorum. THH başvuru yaptım bakalım. Teşekkür ediyorum

Açarken de video, resim çekmeyi unutmayın. Hasar verip öyle göndermiş olabilirler.

14 günlük koşulsuz iade neoldu? THH'ye başvurun.
Ben 12 gün kullandığım, pedini bile yıprattığım bir kulaklığı iade ettim N11'e.
Trendyol'dan yaptığım 2-3 alışverişte sorun yaşadığım için Trendyol kullanmıyorum.
14 Gün koşulsuz iade hakkım olduğu biliyorum. Fakat İade reddedilme sebebi: Yeniden satışa uygun olmaması şeklinde dönüş yaptılar.
Trendyol müşterinin değil satıcının yanında durduğunu bir kez daha görebiliyorum.
Açarken de video, resim çekmeyi unutmayın. Hasar verip öyle göndermiş olabilirler.
Haklısınız, dediğiniz gibi yapayım.

Trendyol'da çok fazla çalıntı üründe var onlarada dikkat etmek lazım.
Sahibinden.com'un mağazaya boyanmış hali.

Trendyol'dan alışveriş yapmıyorum ben genellikle. Hepsiburada'dan da yapsam yapsam satıcısı Hepsiburada olan ürünleri tercih ediyorum.
Hiç başınızın ağrımaması için Amazon'u tavsiye ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı