Trendyol'dan alınan laptopa işletim sistemi kurduktan sonra iade edilebilir mi?

• Konuyu başlatan Boss
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 915
Ürünü sizce beğenmedim olarak mı göndermeliyim yoksa fan sesi ve malzeme kalitesinden bahsetmeli miyim?

Tabii ki de sorunluysa sıkıntısını söyleyin.

Ürünü sizce beğenmedim olarak mı göndermeliyim yoksa fan sesi ve malzeme kalitesinden bahsetmeli miyim?

Ben gitar almıştım 1 hafta sonra beğenmedim diye iade ettim ve aldılar.

Hangi kanunu hocam? Tüketici hakem heyetine ilettiniz mi durumu?

23 Ağustos 2022 günü resmi Gazete'de yayımlanan ‘'mesafeli sözleşmeler yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik" ile; Online alışveriş satın alınmış olan cep telefonu, akıllı saat, tablet ve bilgisayarların tüketiciye teslimi yapıldıktan sonra taraflar aksini kararlaştırmadığı müddetçe cayma hakkının kullanılamayacağı düzenlenmiştir.

Bu düzenleme 1 Ekim 2022 tarihi itibarıyla yürürlüğe girecektir.

Şu kanun hocam. Ne satıcıya ne Trendyol'a aldığım ürünün elektronik bir bileşen olduğunu, bas çalıştır bir cihaz olmadığını, kusurlu olan bir ürün olduğunu anlatamadım. Teknik servis ve benzeriyle oyaladılar servisten geldikten sonra ben bilgisayarcı arkadaşıma kartı sattım bu yüzden hakem heyeti yoluna gitmedim. Satıcı trendyolsa arkasında durabilirler.

Lenovo'nun sitesinden cihazın garantisini sorguladığımda Kasım 2022 tarihinde başladığını gördüm. İade açıklamasında ayıplı ürün olduğunu, ikinci el olduğunu ve fan sesi problemini belirttim. Cuma günü evden teslim alacaklar bakalım sonuç ne olacak...

Geri
Yukarı