Trendyol'dan alınan RX 6700 XT'nin OC versiyonu yerine normal versiyonu geldi

Eksik kusurlu ürün talebinde bulunun, hiçbir şey olmazsa satıcı ceza ödesin. Ürünün yanlış olduğunun görüntülerini de talebe ekleyin. Ardından ty danışma merkezini de arayın veya yazın.

Trendyol çok bir şey yapmıyor o konuda(kendimden biliyorum) THH yolundan çözüm en rahatı gibi duruyor.

Teorik olarak ürünü yanlış açma şansı yok. Ürün barkodları buyboxla eşleşiyor. Yani satıcı başka birinin buybox ı altına giriyor. Bunu yanlışlıkla yapması zor ya bile isteye yaptı ya da artık o üründen elinde stok kalmadı bunu yolluyor.
Şuan stokta kalmadı gözüküyor hocam. Büyük ihtimalle elinde bu vardı sadece.

Trendyol çok bir şey yapmıyor o konuda(kendimden biliyorum) THH yolundan çözüm en rahatı gibi duruyor.

Trendyol aslında yaptırım uyguluyor fakat bu müşterinin çözümü adına olmuyor. Bir şirkette e tic. Kısmında çalıştığım için söylüyorum. Bu tarz olaylarda satıcı genelde para cezası ödüyor ty a ama müşteri memnuniyeti adına yine bir işlem olmuyor anca platform kazanıyor.

Teorik olarak ürünü yanlış açma şansı yok. Ürün barkodları buyboxla eşleşiyor. Yani satıcı başka birinin buybox ı altına giriyor. Bunu yanlışlıkla yapması zor ya bile isteye yaptı ya da artık o üründen elinde stok kalmadı bunu yolluyor.

Alıcıyı yanıltmaya yönelik sanki hocam çünkü 11klık kartı 9klık olarak açmış OC ile normal arası fiyat farkı var.

Evet trendol servise yollayıp doa raporunu alın diyor

Ben ürüne OC oldugu için aldım buna dolanddırıcılık denir 1 kişiyede aynı benim gibi OC olmayan gelmiş
O yöntemi de deneyebilirsiniz ama çoğu satıcı THH gittiğin zaman hemen geri adım atıp iadeyi kabul ediyor. Suçun kendilerinde olduğunu bildiğinden dolayı.

Bir de satıcının vergi no su nerede yazıyor faturada?

Mersis no yazar sağ üstte vergi numarasıyla bildiğim kadarıyla aynı işi görüyor.

mersis numarasından şirketlerin vergi numarası bulunabilir. Örnek bir anonim şirketin mersis numarasını ele alalım. X anonim şirketin mersis No'su 0451210103000019 olsun. İlk sıfırdan sonra yazan “4512101030” vergi numarasıdır.

Böyle bir bilgi buldum.

Geri
Yukarı